BETA päivitys pelkkä vitsi?

beettaaja

yritin tänään ladata BETA päivitystä niin latauksen yhteydessä tuli työpöydälle multi-book niminen tiedosto jossa luki

" aloitamme mastojen remontoinnin 12.12. tulemme remotoimaan klo 8.53-12.41 välisenä aikana.remontissa käytämme iskupora konetta sekä vasaraa joista saattaa lähteä jotain kohinaa asikkaiden liittymiin. jos kohina häiritsee teitä niin pyydämme ystävällisesti käyttämään vaimennusta. remontin aikana kohina suhde saattaa ylittää sallitut desipeli arvot joten kunnon vaimennusta suositellaan".

mikä tämä tällänen tiedosto oikein on ja mitä se tarkoittaa?

2

169

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nytsetulieteen.

      Tuo tiedosto tarkoittaa sitä että sun kannattaa ottaa yhteyttä kunnalliseen psykiatria-hoitolaan, ja varautua pitkään sairaalassa vietettyyn hoivaan. Mukaan kannattaa ottaa reinot ja hammasharja.

    • multibook

      se on jonkinlainen haittaohjelma. samantapainen tuli edellis syksynä kun oli tullut prioditeetti päivityksen beetta versio saataville.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      111
      4649
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      173
      4405
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      95
      1779
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1671
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1433
    6. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      356
      1127
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      6
      1119
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      59
      992
    9. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      67
      989
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      948
    Aihe