Irtisanokaa kaikki Elisan ja paskalahtien roskaliittymät ja laajakaistat!
Älkääkä maksako yhtäkään laskua!
Näistä laskutushuijareista ja vedättäjistä on puolella kansalla jo
tarpeeksi kokemusta ja pistetään nämä roskafirmat pysyvään BOIKOTTIIN!!
Jos lähettävät tuplalaskujaan ja aiheettomia roskalaskujaan perintäyhtiöiltä niin ei muuta kuin poliisille, kuluttajavirastoon tai eduskuntaan kantelu apulaisoikeusasiamiehelle tai ministeriöön.
Kyllä nämä roskavedättäjät tupla-triplalaskuineen saadaan tästä maasta potkittua ulos ja todisteita löytyy vaikka millä mitalla jo näistä huijareista ennestään.
Älkää maksako Elisalle ja Saunalahdelle penniäkään!
Paskalahti Oyj
1
239
Vastaukset
- operaattori bullshit
Hei haloo, jos saat ylimääräisen tai tuplalaskun, ymmärrät varmaan ettei sitä tarvitse maksaa. Ota silloin yhteys kuluttajavirastoon, niin varmasti laskut lähetellään jatkossa normaalisti. Itselläni dna lähetteli näitä tuplalaskuja, ja kun asiakaspalveluun ei päässyt, soitin kuluttajavirastoon ja homma ratkesi. Ilmeisesti joka operaattorilla sama juttu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3858468Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1732820- 131162
- 76998
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta61903- 25896
- 55873
- 64832
- 50831
Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss72802