Älkää maksako Elisalle ja Saunalahdelle penniäkään!

Paskalahti Oyj

Irtisanokaa kaikki Elisan ja paskalahtien roskaliittymät ja laajakaistat!

Älkääkä maksako yhtäkään laskua!
Näistä laskutushuijareista ja vedättäjistä on puolella kansalla jo
tarpeeksi kokemusta ja pistetään nämä roskafirmat pysyvään BOIKOTTIIN!!

Jos lähettävät tuplalaskujaan ja aiheettomia roskalaskujaan perintäyhtiöiltä niin ei muuta kuin poliisille, kuluttajavirastoon tai eduskuntaan kantelu apulaisoikeusasiamiehelle tai ministeriöön.

Kyllä nämä roskavedättäjät tupla-triplalaskuineen saadaan tästä maasta potkittua ulos ja todisteita löytyy vaikka millä mitalla jo näistä huijareista ennestään.

1

246

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • operaattori bullshit

      Hei haloo, jos saat ylimääräisen tai tuplalaskun, ymmärrät varmaan ettei sitä tarvitse maksaa. Ota silloin yhteys kuluttajavirastoon, niin varmasti laskut lähetellään jatkossa normaalisti. Itselläni dna lähetteli näitä tuplalaskuja, ja kun asiakaspalveluun ei päässyt, soitin kuluttajavirastoon ja homma ratkesi. Ilmeisesti joka operaattorilla sama juttu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      247
      6137
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      136
      5951
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      243
      5016
    4. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      33
      4496
    5. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      44
      4365
    6. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      63
      4212
    7. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      68
      4127
    8. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      37
      3694
    9. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      58
      2589
    10. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      58
      2019
    Aihe