Paras grilli ?

Jäähallin parkkiksella on ollut jo pitkään se sama paikka, ja siitä ohiajaessa saa kyllä tasalaatuista sapuskaa. Hitto kun en tullut kysyneeksi että minkä sortin balkkania ne siinä grillilautasessa käyttää, sellaisia pieniä ja pyöreitä "pihvejä" ne on.....ja ah niin makoisia.
3719
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Viremo tuli tiensä päähän, joten Veskari is the place to be. Eli juurikin tuo jäähallin nakkari. Saisi vaan olla vkloppuisin pitempään auki niin saisi laskuhumalaan helpotusta.

Äänestä

vitut
kauppatorin snagari
ainoa oikea, ja pysyy pystyssä
eikä ole konkassa

Äänestä
  • että miksei tätä koskaan mainita. Oli ainakin ennen vanhaan ihan hyvä. En tiedä nykyisin kun ei tule syötyä mitään roskamättöä eikä laskuhumalaa ole ollut vuosikymmeniin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ohikulkija. kirjoitti:

Jäähallin parkkiksella on ollut jo pitkään se sama paikka, ja siitä ohiajaessa saa kyllä tasalaatuista sapuskaa. Hitto kun en tullut kysyneeksi että minkä sortin balkkania ne siinä grillilautasessa käyttää, sellaisia pieniä ja pyöreitä "pihvejä" ne on.....ja ah niin makoisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu