Kokemuksia hoiva-alasta?

PelokasMies

Olen eräänlaisessa monimutkaisessa suhteessa naisen kanssa, joka sanoo työskentelevänsä jonkinlaisissa vanhuspalvelutöissä kaupungin sosiaalitoimiston työntekijänä. Olen yrittänyt saada hänen työnkuvastaan varmuutta, mutta hän ei suostu kertomaan, mitä kaikkea työpäiviin sisältyy. Tiedän, että hänen lisäkseen paikassa on kymmenkunta miestä ja muutama nainen.

Minä haluaisin pystyä luottamaan tähän naiseen, mutta se on vaikeaa, koska hän on "pettänyt" minua ainakin kymmenen eri miehen kanssa. Toisaalta hän vannoo uskollisuuttaan minulle, on aina vannonut, mutta ei omien sanojensa mukaan "voi sille mitään", että hän haluaa ja kaipaa irtosuhteita. Siksi tämä "kumppanini" nykyinen työpaikkansa epäilyttää minua, koska miehet ovat hänen mukaansa komeita ja hän on myöntänyt olevansa rakastunut yhteen työntekijöistä ja ihastuneensa erääseen toiseen. Sitä hän ei kuitenkaan ole kyselyistäni huolimatta tunnustanut, onko hän "pettänyt" minua työkavereidensa kanssa.

Kysyisinkin nyt joltakin, joka on ehkä toiminut kaupungin sosiaalitoimiston palveluksessa, että onko tavallista, että työntekijöiden välille syntyy esimerkiksi seksisuhteita? Minulla on tunne, että "kumppanini" ei ole kiusasta pystynyt juuri esimerkiksi näiden kahden miehen kanssa vastustamaan.

1

270

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jgtjtjty

      Ihan sama onko hän töissä lähi-Siwassa vai jossain hoiva-alan paikassa. Jos hän on pettäjä, hän on pettäjä missä vaan... älä haaskaa aikaasi hänen kanssaan. Ellei kyseeseen tule avoin suhde eli molemmat saa tehdä mitä lystää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      325
      1424
    2. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      345
      1326
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      106
      1132
    4. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      111
      1025
    5. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      1008
    6. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      940
    7. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      807
    8. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      802
    9. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      102
      692
    10. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      77
      673
    Aihe