Mies ei jaksa harrastaa kanssani seksiä

_niuho_

Olemme olleet yhdessä 4 vuotta, olemme kumpikin nuoria, alle 30-v. Ongelmana on seksin puute, max 1 krt vk. Alussa elimme etäsuhteessa, jolloin puuhailimme vaan viikonloppuna, tällöinkin yleensä vain kerran viikonlopussa ja muun ajan käytimme vain yhdessä oloon ja halailuun. kun muutimme yhteen sama n. kerran viikossa seksiä jatkui. On jatkunut aina tähän asti, jopa hieman pahenemaan päin on ollut viime vuoden aikana. Miehellä ei pitäisi olla paineita eikä mitään stressaavaa elämäntilannetta. Juttelemme asiasta usein ja hän aina vain sanoo; että pitäisi vain yrittää kovemmin. Eli jotenkin se seksi aina jää. Tämä on suuresti nakertanut omaa itsetuntoani. Tyydytän itseäni melkein kerran päivässä. Miestäni ei vain kiinnosta eikä hän jaksa. Hän on normaalipainoinen ja urheilullinen, eikä todellakaan mikään laiska ihminen normaalisti. Emme kummatkaan enää keksi asiaan mitään ratkaisua. Yritämme keskustelujen jälkeen kovemmin ehkä muutaman kerran mutta sitten yritys taas unohtuu ja seksi häipyy kuvioista. Omien sanojensa mukaan minussa ei ole mitään vikaa ja hän nauttii suuresti kehostani. Toivoisin hänen kokeilevan luontaistuotteita ja jopa käyvän mittauttamassa testosteroni-tasonsa, mutta tiedän että tämä on vain haaveeni. Osaisitteko keksiä syitä tilanteeseemme? miten saisin lisää seksiä meidän parisuhteeseemme?

3

710

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • samakakkatilanne

      meillä sama ongelma, molemmat alle 30 vuotiaita, 2 ekana vuonna panimme kuin puput, ja nyt, ei mitään! kerran viikossa ehkä, jos sillonkaan! jos useammin harrastetaan seksiä, niin minä oolen aloitteentekijä, ja silloinkaan hänellä ei seiso oikeen ilman apuja.. olen miettinyt, johtuisiko runsas pornon katsominen siitä.

      itse haluaisin joka päivä. vaan en saa. katkerana sitten joutuu yksinään hommailemaan.

      kuulemma minussakaan ei ole todellakaan mitään vikaa. minulla on nätitt muodot, olen kaunis ja mukava. ja seksuaalisesti aktiivinen. harmittaa vaan kun mies ei tee mitään aloitetta..

      jos edes läheisyytttä saisi. nytkin eri huoneissa ollaan, tällasta se sitten taitaa aina olla..

      oma itsetuntoni on taas romantanut tämän vuoksi, ja aloin kuntoilemaan enemmän. käytän nykyään myös ns. käänteispsykologiaa, tyyliin sanon tuohtuneena kun tulen kotiin jotain tapaan " ärsyttävää kun kaupassa alkoi aivan avoimesti eräs mies ehdottelemaan minulle vaikka mitä". mies tuohtuu tästä ja tällöin olen jopa saanut seksiä!
      pelkää kai, että menen pettämään. raju tapa joo, mutta toimii.

      otapa huviksesi selvää, paljonko miehesi katsoo pornoa. oma mies katsoo paljon, ja tällöin ei onnistu..

    • gffffffffffffff

      Muistattehan, että miehet kiihottuu silmillään. Jos siis teillä on tapana olla pimeässä peiton alla, niin silloin porno voi kiinnostaa enemmän.

    • uh,huh.

      Mies ei jaksa harrastaa kanssani seksiä.

      Vaikeaa se varmaankin on- koska sulla ei ole sitä miestäkään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä

      Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi
      Maailman menoa
      50
      9945
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      12
      6715
    3. Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro

      Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j
      Maailman menoa
      73
      6035
    4. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      40
      5911
    5. Oikeistohallitusten aikaan saannokset.

      Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja
      Maailman menoa
      46
      4114
    6. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      263
      3056
    7. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      42
      2351
    8. Mikä asia on jäänyt kaivatustasi parhaiten

      mieleesi? 💬😀🙋🏼‍♂️😱
      Ikävä
      61
      1375
    9. Suomussalmen baarit

      Mikä homma on Suomussalmen baareissa? Niin jumalattoman vittumainen portsari oli eräässä nimeltä mainitsemattomassa paik
      Suomussalmi
      19
      1186
    10. Millä paikkakunnalla kaivattusi asuu

      Jäikö sydän jonnekin? Jos, niin minne tai mihin? Laita paikkakunta tai paikka ja kunta🤭 Esim. Helsinki tai Pubin vessa
      Ikävä
      48
      1005
    Aihe