"Nimessä ja veressä"

Espoon rauhanyhdistyksen ex. puheenjohtaja, vain yhdet alushousut omistava vl-kanttori, Ouluun konepajan perustanut vl-veli, Perhon vl-pariskunta jne.

Nämä kaikki julistavat mielellään halukkaille synnit anteeksi "nimessä ja veressä". On turvallista saada kyseinen julistus joltain tällaiselta hengen mieheltä tai naiselta.
9261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kyllä oli kalliita sanoja avauksessa.

Äänestä
  • Oli tottavie!

    Äänestä

Hyviä veljiä ovat.

Äänestä
  • Tosi hyviä lastenvahteja...

    Äänestä

Kukahan noista kävi käsiksi kaikista nuorimpaan lapseen?

Äänestä
  • Seppo Tervo alkoi raiskata 7-vuotiasta tytärtään. Pistääkö muut paremmaksi?

    Äänestä

Joku kirjoitti veli aaseista tällä palstalla.

Äänestä

"Nämä kaikki julistavat mielellään halukkaille synnit anteeksi "nimessä ja veressä". On turvallista saada kyseinen julistus joltain tällaiselta hengen mieheltä tai naiselta."

Vielä turvallisempaa on saada synnit anteeksi Häneltä, jonka edessä kerran seisomme ja silloin on hyvä kun kyseinen Herra Jeesus Kristus itse on ne poistanut eikä niistä ole enään edes salaripin riepotteluun.

Äänestä

Jos Remes olisi nyt alkanut kirjoittaa kirjaa "Nimessa ja veressä", kirjasta olisi varmaan tullut toisenlainen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Synnit lähtee kirjoitti:

Espoon rauhanyhdistyksen ex. puheenjohtaja, vain yhdet alushousut omistava vl-kanttori, Ouluun konepajan perustanut vl-veli, Perhon vl-pariskunta jne.

Nämä kaikki julistavat mielellään halukkaille synnit anteeksi "nimessä ja veressä". On turvallista saada kyseinen julistus joltain tällaiselta hengen mieheltä tai naiselta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu