tänne aloituksia, enkä vastaile niihin koska ei mikään ole sulta.Ikävä, mutta en pysty tekemään asialle mitään, tiedät itsekin. Sun pitää ite miettii mitä haluat sun elämältäsi.
En kirjoittele
>Tämä on turhaa
23468
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
vaikka tiedän että hän... mun
Näkeeköhän se sun tuon viestin, jos hän on täällä niin tietojesi mukaan kannattaisi vähän enemmän panostaa asiaan.
sama homma. En ole kirjoitellut tänne enää kovin ja olen jo hyvästit tänne jättänyt itsekin, koska minutkin estetään jo tänne. Minäkin tiedän, että henkilöni on täällä, kaikesta epäilyistä ja kuittailusta huolimatta. Tämän palstan negatiivisuus melkein vei jo voiton minusta, mutta kuitenkin uskon, että tämä vielä onnistuu :) Itse kirjoitan joka sanan hyvin harkiten tänne, koska ymmärrän millainen viidakko tämä on. Suurin osa kirjoittelee tänne ihan mitä sattuu tunteiden vallassa ja sotkevat muiden juttuja, kun ovat epätoivoisia ja ilkeitä. En voi sietää negatiivisuutta. Ehkä palstalaisten kannattaisi miettiä, miksi he edes ansaitsisivat kaipaamansa henkilön. Ei pakkomielteellä mitään saa aikaiseksi. Ne jotka tänne kirjoittelee huvikseen, niin jättäkää oikeasti rauhaan ne, jotka haluaa keskustella oikean henkilön kanssa, koska täällä oikeitakin henkilöitä on on. Itsekin aluksi altistuin sille luulolle, mitä moni lietsoo, että täältä ei voi oikeaa löytää. Kaikki neropatit ja itsekkäät ihmiset voisi pitää nuo ihan omana tietonaan. Psykologinen ymmärrys ihan lapsen kengissä vielä monilla. Vaistoni johdatti minut tänne, eikä se erehtynyt. Meidänlaisia ihmisiä vain on olemassa, vaikka moni sitä kiistää. Tämä on ihan just selvitetty koko juttu, tiedoksi vain maallikoillekin!! :P Siksi minä sen s.postinkin tänne laitoin, vaikka ylläpito nörtit vihaa. Terkut kumminkin sinulle, maltilla ja rauhallisuudela tämä on kohta ohi. Minäkin olen nähnyt erikoisia unia viime aikoina, jotka liittyy tähän :)
Ehkä unemme liittyvät yhteen :O Öitä!
Tv nuorimunkki
Tämä on negatiivinen paikka, ja itse olen huomannut että kun esiintyy tunnistettavana niin joku alkaa matkia viestejäsi, sotkeakseen asioita. Toivotaan että ne unelmat toteutuvat tämän palstan ulkopuolella. Mutta jos eivät ei täällä roikkuminen auta asiaa, vaikka olisi kuinka sen toisen tunnistanut täältä.
En aio roikkua täällä pitempään, mitä pakko. Ihmisillä ei ole täällä mitään tietoa muiden elämistä ja tilanteista / taustoista, niin siksi kannattaa miettiä mitä tänne sanoo. Minä nyt vain olen henkilö, jollaisia moni ei tiedä olevan olemassakaan. En aio hankkia mitään julkisuutta täällä, koska tämä on ärsyttävän julkinen paikka, kun ylläpidostakin voidaan jäljittää henkilötietojamme. Voi luoja, onko ihmisellä enää lainkaan yksityisyyttä? Onnistun kuitenkin tässä, eli hankin henkilöni yhteystiedot tämän kautta vaistollani. Minäkö säälittävä ja vainoharhainen? Olen huippuyksilö
Mä mitään munkkia kaipaa! Tyhmä!
:D Huippumunkki, kaikkea kanssa ihminen itsestään voi kuvitella, kun viettää aikansa vain omassa seurassaan :))
Kyllä, olet huippunarsistinen yksilö :-)
!!!!!!!!!
Kuulostaapa salaperäiseltä, koska itse olen taipuvainen uskomaan asioihin normaalin ulkopuolella, uskon että onnistut, onnea matkaan. Tosin en voi olla etsimäsi henkilö koska hän pystyy kyllä ottamaan muhun yhteyttä. Omalla kohdalla tuo roikkuminen ei edistä tilannetta suuntaan tai toiseen. Ja itselleni täällä oleilu on oikeastaan ollut ehkä ei niin hyväksi.
Tiedän, mutta kiitos tuesta. Eiköhän täällä oloosi joku tarkoitus löydy vielä sillekin :)
Niinpä.. Eipä tämä tännekään kirjoittelu mitään auta.. Kyllä ne asiat hoidetaan oikeassa elämässä jos vain mahdollista.
Kyllä minä tiedän mitä haluan elämältäni.. On vain ollut joitain asioita jotka ovat vaivanneet mieltä, aika paljonkin. Mut ehkä se tästä..
En tiedä kenelle viestisi menee mut ajattelinpa vastata kuitenkin.. Sopisi minuun ainakin siinä mielessä etten kirjoita tänne aloituksia (enää koskaan).
Että huomenta vain.. :)
Tämä on eka viesto/lkommentti minulta näille palstoille tänään.. Ja ainoaksi saa jäädäkin.
Unohtui..
En ole minäkään ole enää jatkossa täällä.. Vain oikeassa elämässä. Nämä palstat ei taida olla oikein minun juttu.. Sen olen todennut jo ajat sitten.
Muutenkin, pidän oikeasta elämästä enemmän joten ei haittaa vaikkei täällä tulisi vierailtua enää ikinä.
Toivon vain et asiat selviää oikeassa elämässä.
(Piti lisätä vielä tämä kun on aika oleellinen asia kuitenkin..)
Vielä sellaista et..
Palasin vielä tämän verran sanomaan.. Olen miettinyt sitä kun hän ei tunnu edes tietävän kuka olen. Että en tiedä sit.. Mietin vain et kannattaako enää edes asiaa sen kummemmin selvittää/miettiä..
No joka tapauksessa.. Mie poistun.. Ei ole haluja jäädä näille palstoille ihmettelemään enää mitään.
Unohtui..
Oli kyse siis tekstiviesteistä ja sähköposteistakin..
Mut nyt menen.. Ei näille palstoille enää koskaan.
Vielä sellainen asia et..
Mietin lenkillä käydessä asiaa ja jotenkin minusta tuntuu et jotain outoa tässä on. Ilmeisesti kirjeeni meni sit väärälle henkilölle.. Tai hän on viestitellyt jonkun toisen kanssa myös. En tiedä mut jotenkin oudolta koko homma on vaikuttanut.
Ihan varmuuden vuoksi en ota enää yhteyttä.. Jääköön asia näin.
Mut nyt poistun.. En halua puida tässä porukassa minkäänlaisia asioita enää ikinä.
Palasin vielä..
Vaan voihan se olla et on jotain sellaista mitä en tiedä.. Esim. et hän on viestitellyt jonkun toisenkin kanssa ja sekoittanut meidät keskenään. En tiedä.. Tuli vain mieleen..
En haluaisi vielä luovuttaa.. Tietenkin jos on pakko niin sit luovutan.
Mut nyt poistun aamutouhuihin ja lähden liikkeelle..
Unohtui..
Eikä mene sit kenellekään asja-ukolle nuo ajatukseni. En tunne sellaista ihmistä joka laittaa i:n paikalle j:n. Huomasin vaan tuossa lähellä taas jotain outoja löpinöitä..
Luulen et ihastukseni ei edes lue näitä palstoja..
Mut nyt menen..
Kyllä, olet huippunarsistinen yksilö :-)
Munkki ja nunna taas apajilla. Olen enkeli. Ei narsistinen. :D
Olet enkeli tai kiero kuin rinkeli. Munkki ja nunna löytää aina tiensä toistensa luokse, eikä minnekään apajille.
Turhaa? aijaa! No ei, tätä voi kutsua terapeuttiseksi matkaksi bittiavaruuden lumoihin. Ei mitään vakavaa, vaikka ikäväkin on ollut, johtuu muista asioita, ja vallan ratkiriemuksta toisinaan. Mun aikani on tosin päättymässä joten, pitäkäähän hauskaa minunkin puolesta. Tulen tulevaisuudessa täällä vielä kääntymään. Vähille silti jää.
Ei taida palsta olla oikea paikka kertoa mitä elämältään tahtoo, kyllä sellaiset ajarukset vaihdetaan jossain muualla.
Kyllä, olet huippunarsistinen yksilö :-) > Nunna.