Skyward Sword

irakso

Kaipaisisin apua. Kyseessä on Zelda Skyward sword. Wiille. Olen temppelissä toisessa huoneessa. Tapoin ekan ison hämiksen ja toinen roikkuu altaan toisella puolella. En vaan millään keksi miten toiselle puolelle pääsee. Olen kierellyt ja pyörinyt ympyrää mutta en keksi ratkaisua. Auttakaa ples jotta pääsee jatkamaan eteen päin. Kiitos avusta

6

355

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 8+9

      Mikä temppeli? Jos se on eka, niin tuo kuulostaisi muistaakseni siltä huoneelta, jossa täytyy hypätä altaan pohjalle ja ryömiä vasemmalla olevasta kolosta. Jos olet saanut huoneeseen jo veden, niin silloin et voi tehdä enää mitään tuossa huoneessa vaan sinun täytyy palata edelliseen huoneeseen ja miettiä miten pääset vastapäisestä ovesta sisään.

    • Irakso

      Joo on eka temppeli ja olen saanut veden huoneeseen. Eli onko vastapäiseen huoneeseen mahdollista päästä. Eli siis jotenkin voi saada ne kalterit auki.

    • 8+9

      Siellä vastapäiseen huoneeseen johtavan sillan alla on kristalli, jota pitää iskeä. Sitä itseasiassa on aika vaikea huomata, jos ei tiedä siitä.

    • 8+9

      (Oletan, ettet osaa kovin hyvin englantia, kun kysymäsi asia selviää netistä suhteellisen helposti.)

      Tuli mieleen, että Zeldadungeonin (http://www.zeldadungeon.net/Zelda14-skyward-sword.php) läpipeluuoppaat voisivat olla sinulle hyviä. Se miten se eroaa muista oppaista on se, että siinä on paljon kuvia. Jo pelkästään niistä voi olla apua ja jos ongelma ei kuvilla selviä, niin ainakin löytää nopeasti sen kohdan, mitäpitää ruveta kääntämään.

    • Zeldafan

      Olen oppinut kaksi osaa song of the herosta. Ensin Water dragonilta sitten thunder dragonilta, jonka jälkeen hankin hylian shieldin thunder dragonilta. Nyt kun menin etsimään viimeistä osaa song of the herosta Eldin Provincelta, en löydä merkkiäkään mistään. Katsoin tosta pari walkthroughia ja siinä kun ne laskeutuu Eldin provincelle nii siin tulee jonkinnäkönen kohtaus missä Link joutuu selliin. Mulla toi Fi vaan kysyy aina että mihin haluan laskeutua :OO Ja oon kokeillu jo kaikkee mahollista: Laskeutua Eldin provincelle eri kilvillä ja eri paikoista mennä sinne yms... mut ei tapahdu mitään. Onks toi joku ohjelmointivirhe vai mikä??? Mun mielestä kun mulki pitäs tulla se kohtaus, missä Link pistetään selliin.

    • sun pitää kokeilla nollata kaikki tiedot valittettavasti.
      mut sit kokeile mennä tokaks sinne.

      ja se ei oo vika osa siit:)

      vikan saa leviakselta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      67
      1222
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      901
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      335
      685
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      661
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      638
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      636
    7. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      101
      625
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      592
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      574
    Aihe