Vaihtui tuossa operaattori ja yhteyskäytäntö samalla DSL:stä kaapeliin ja lähettivät Welho DNA:lta otsikon mukaisen Cisco EPC3010-kaapelimodeemin. Laite sitten sattuu olemaan ei langaton ja sisältää vain yhden LAN-portin, joten mikähän vehje tuohon kannattaa hommata kaveriksi kun aiemmin ollut käytössä Wlan sekä pari konetta piuhalla.
Ei varmaan onnistu tuon persiiseen lyödä mitenkään aiemman operaattorin kanssa käytettyä Zyxel Prestige P660hw-d1:sta reitittämään langatonta verkkoa sekä neljää lan-porttiaan?
Cisco EPC3010 kaapelimodeemi mutta mikä kaveriksi?
suolakalatus
1
3064
Vastaukset 1
- ogntssonet+
Onnistuu. Just sain itekki toimimaan. Laitat vaan Ciscosta ZyXELiin piuhan ja siitä eteenpäin. ZyXEListä kaikki NATit, DHCPt pois ja routing päälle niin itellä lähti toimimaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3511477- 1141206
- 1151075
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh22837- 116831
- 111822
- 18460
- 38444
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i91433- 36423