Johanna Tukiaisen koti ryöstettiin, hajotettiin ja tuhrittiin! Näin 7 shittä lehdessä luki.
http://www.seiska.fi/viihdeuutiset/_a268820/johanna tukiaisen koti ryostettiin hajotettiin ja tuhrittiin/
http://www.seiska.fi/viihdeuutiset/_a268820/johanna tukiaisen koti ryostettiin hajotettiin ja tuhrittiin/
Vastaukset 61
Vanhimmat
http://aijaa.com/008009164999.jpg
Onko Tukiainen ennustaja???
Eiköhän siellä oo vaan siskokset taas sekakäyttö-päissään riehuneet
4000 € käteisvarat viety.
Vaikuttaa vakuutuspetokselta, vai uskooko joku että juopposiskoksilla olis neljä donaa sukanvarressa pahanpäivän varalta. Tyttärien pahat päivät on jo ollut ja rahat juotu moneen kertaan.
Ja ihan on "yksityisetsivät" paikalla:):):):):):):):)
no ehkä Jonsu ymmärtää nyt jättäytyä pois julkisuudesta, kun sillä on näin kova hinta? .................NOT
"Käteiset rahani 4000 euroa varastettu":)
vakuutukset eivät korvaa käteistä rahaa
Tunkkihan on tunnetusti patologinen valehtelija. Siksi taru neljästätonnista voi olla palturia. Mutta mikäli se olisi totta, niin olisi Tukevaiska syyllistynyt velallisen epärehellisyyteen, koska ainoa motiivi pitää tuollaisia summia kotona olisi voudinpelko!
Tuskin tunkilla on ollut 4000 euroa kotana, ne olisi se äijä ja tunkki juonut yhdessä illassa. tUSKIN NYT VAKUUTUSYHTIÖ alkaa maksamaan mitään.
Kyllä rahapula saa ihmiset tekemään kummallisia asioita.
Siihen aikaan kun Tuksu vielä kulki huokaamassa Miamissa ym. niin eikös joka reissulla matkatavarat "varastettu"? Ja ilmeisesti vakuutusyhtiö löi joka kerta rahat tiskiin.
Eihän toi nyt mitään ole jos 4000 euroo on käteistä himassa, multa tippuu taskuista aina sen verran.
Jos tämä on totta eikä UUTISANKKA,
niin osanottoni JOHANNA ja JUULIA TUKIAISELLE
sekä heidän perheilleen.
Kyllä on sekopäistä porukkaa liikkeellä.
ÄNGETÄ nyt toisten kotiin sotkemaan ja rikkomaan se!
Tällaisessa TOUHUSSA ei ole järjen häivää mukana:
1) Fyysinen kiinnikäyminen HENKILÖÖN tai KIINTEÄÄN OMAISUUTEEN on
laitonta, ja OSOITTAA tekijältään huonoa makua ja ITSEHILLINNÄN PUUTETTA.
2) Kiinnijäävä TEKIJÄ AIHEUTTAA vain HALLAA ITSELLEEN SAADESSAAN
ankarat rapsut ja RIKOSREKISTERIMERINNÄN.
3) Entä ÄLYSIKÖ TEKIJÄ toisen omaisuutta rikkoessaan
KOHDISTAVANSA ääliömäisen TEKONSA myös
Johanna ja Julia Tukiaisen vanhempiin,
jotka (käsittääkseni) omistavat Jollaksen asunnon!
Alkeellinen, mauton ja tuomittava teko - kerrassaan!
PS. Kun sanat eivät riitä, otetaan kädet avuksi?
Tuksu valehtee, ei kerro niistä muista tonneista, joita varas ei löytänyt.
Vaikka Tuksu olisi miten ärsyttävä, narsisti tai mitä tahansa muuta epämiellyttävää, ei tuollainen kotiin murtautuminen ja sen sotkeminen ole oikeutettua. :( Nyt ovat jotkut menneet liian pitkälle. Ovat ehkä raivostuneet osittain siitä videosta joka viime viikolla julkaistiin? Tuli vain mieleen.
Ellei sitten kyse ole vakuutuspetoksen yrityksestä?
En näköjään ollut ainoa kenen mieleen tuli jostain kumman syystä sana "vakuutuspetos" kun luin Tuksun kotiin tehdystä "murrosta" jossa "käteiset rahat 4000 euroa on varastettu".
Tuksu tuskin ansaitsee koko vuodessa neljää tuhatta euroa.
Huvittavinta Tuksun tapauksessa on se, että jos vakuutusyhtiö sattuisi hölmöyksissään maksamaan jotain korvauksia Tuksulle tästä "murrosta", niin Tuksulla on ulosotossa yli 30 tuhatta euroa. Näin jokainen vakuutusyhtiön mahdollisesti maksama euro kilahtaa suoraan ulosottomiehelle. Tuksulle jää vaivanpalkaksi tästä "murrosta" vain "Tunkki huora kuole" -tekstin peseminen ja rikottujen "arvo"taulujen roudaaminen roskiin.
Tuksulla taitaa olla oikeesti rahapula, hyvä idea kuitata Pohjolalta pieneksi jääneet Miami-kledjut ja haisevat huonekalut pikkukikalla!!!
Voi lollero pollero mitä nuo siskot ovat keksineet!!!!!!!!
Hahaah, nyt se linnareissu napsahtaa 100-varmasti molemmille. Siellä on glamouria heille juuri sopivasti.
veikkaan et arto on juonessa mukana, poliisi tutkii teletiedot!
Tuksu valehtelee aina ja kaikesta. Ihan keksitty koko murto ja muu.
Eikös se ole tukiaisten siskosten vanhempien asunto irtaimistoineen, vouti jää nuolemaan näppejään...
Arto on jo juonut aivonsa niin pahasti, että tuskin pystyy tuollaista suunnittelemaan jo toteuttamaan! Päivittäinen ruoan, viinan ja yösijan saaminen jo tuottaa ongelmia!
Mitä etsä tiennyt että Arto muuttuu superkonnaksi öisin, komee trikoo kalsarit ja kaikki ja rinnassa iso A. Helposti supervoimillaan putsaisi koko Jollashovin , mutta en sano että näin olisi, en usko. Liian helppoa superkonnalle!
saattaapi olla keksitty juttu, niinku esim. tuksun kaksi "raskautta" ja loputtomasti muita valheita...JOS kotiin on oikeasti murtauduttu , ei sinne ole asiaa "yksityisetsivillä"=Pyry...murto on rikos ja poliisiasia. Ei olla maijjamissa näet.
Tiätsä mitä, mutkin on ryöstetty?
tuxu ei luota poliiseihin, viime vuonna poliisit esim. pahoinpitelivät tuxun...siksi Pyry Poirot on nyt niin työllistetty kun on "Kadonneen Santun mysteeri" ja "4000 monopolirahan katoaminen" ja tietysti "Kuinka satakiloinen prinsessa mahtuu kokoon 34" myös toki "Kahden raskauden mysteerinen katoaminen"...lista on loputon.huoh.
Tiedä vaikka jompi kumpi pulleroista itse deliriumin vallassa riehunut?
Tää muka murto on vaan tuksun keino yrittää saada huomio pois siitä Arton uhkailuvideosta!
Tämä on ihan tosi asia!!! Ei totta eikä yhtään vähätelty asia!!!! Miten maailmasta voi löytyä noi sairaiota ihmisiä eikä naapurit ole huomanneet mitään???
Voimia rakkaille Johanna ja Julia Tukiaiselle
glamour on sitä että välittää toisesta, oikeesti
Ihan oikein tuksulle.
no j33susta nyt saakin pilkata
Demonit taas asialla, eiks siellä ollu jotain aiheeseen liittyviä töhryjäkin. pysykää rakkaat siskokset lujina uskossanne
Oliskohan se pillerikauppias vaan käynyt hakemassa saataviaan?
ei mulle ainakaan tulisi mieleenkään ekaksi soittaa seiskaan ja juoruta että on murtauduttu himaani kyllä toi akka keksii kaikenlaista pitäis verottajan vähän kysellä noitten rahojen alkuperää mutta ei se mitään auttais toi akka ei puhu totta edes pakottamalla,eikö toi aivoton enään muuta keksi.
eiköhän juu narkit ole saaneet vinkkiä taikka itse päätelleet että asunnossa on kaikenlaisia kivoja nappeja ja pistäneet samalla kämpän remonttiin.
yksi spekulaatio on myös että asunnossa on harjoitettu suoranaista pillerikauppaa ja se ei ole miellyttänyt jotakin kilpailijaa. kun kelaa miten sekaisin ja turvonneita siskokset on niin ei siellä pelkkää viinaa ole vedetty ja jos tuksulla on oikeasti ollut käteistä asunnossa niin mistä se on tullut?
Tuksun pähkinä rikottu?Diapamissa heilunu itte himassaan ..?
Tiedättekö, mistä tietää, että Tuksu itse piripääporukoineen on tämän kuplan takana?
Siitä, että jos tuhotyö olisi todella ulkopuolisen aikaansaama, niin Tuksu olisi vouhottanut siitä blogissaan jo kymmenen kirjoituksen verran ja hehkuttaisi kokemaansa "vääryyttä". Vaan kun ei ole totuuden siementäkään koko roskassa, niin muija vaikenee asian kuoliaaksi kuten näitä useita "raskauksiaankin" ja toivoo, että kaikki muutkin unohtaisivat hänen valheensa. Niistähän "raskauksistahan" Tuksu ei ole hiiskahtanutkaan jälkikäteen, kuten ei tästä murtovalheestakaan.
Toivottavasti vakuutusyhtiö ei usko hetkeäkään tuota paskaa. Henkilö on kipeästi hoidon tarpeessa.
Jos kyseessä on petos niin eikös Mia Mari Johanna Tukiainen ole nytkin ehdonalaisessa eli kiven sisään mars?
NIINKÖ
Eipä ole Tuksu EDELLEENKÄÄN vaahdonnut tästä ns. tuhotyöstä blogeissaan, ei kummassakaan, omassa Dolls-blogissaan eikä Seiskan blogissa. Sokea Reettakin tajuaa että kyseessä on vakuutushuijauksen yritys. Kaikista "vääryyksistä", mitä Tuksulle harva se päivä tapahtuu, on heti samana tai viimeistään seuraavana päivänä videokuvat ja kaikki netissä, vaan tästä huijauksesta (kuten raskauksista ym. keksityistä jutuista) Tuksu yrittää vaieta visusti.
Ei onnistu, Johanna.
TUKSUPA on originall doll. sanoi kalliossa eilen vaihtaneensa Nokian puhelimen Siemenssiin, pelkästään sen takia että nokia saattaa aiheuttaa syöpää mut Siemensin akkua jos hieroo naamaan sieltä tulee nestettä ulos, joka nuorentaa, siis se Siemens-nesten
Tuksu itse sotkenut paikat ja ottanut Seiskalta juttupalkkion. Sitten se vielä syyttää jotain ihmeen kärppiä tai mitä elukoita ne nyt oli, onko sillä kaikki muumit laaksossa?
Ei ole.
HUOM aika yllättävää että koti oli päälisin puolin kuitenkin ok kunnossa. Esim lipastojen päällä oli kaikki tavarat. Usein raivoissaan oleva ihminen, jolla on tarkoituksena tuhota, eikä vain varastaa ja etsiä arvotavaroita vetää kädellä ns. pinnat puhtaiksi. Myös taulut oli sotkettu vain maalilla lasin päälle. Jos henkilöllä on jonkinlainen tunnearvo esim. taululle hän ei pysty sitä heittämään lattialle kappaleisi tai repimään. Erittäin hämmentävää, pisti heti silmiin kuvia katsottaessa, että osa tarvaroista oli jätetty rauhaan. Lipastojen päällä oli useammassa kuvassa tavarat paikoillaan esim. valokuvat 7 ja 8. Levitetyt tavarat olivat vaatteita ja näyttökin tulee pyyhkimällä ennalleen. Huomasiko kukaan samaa?
Joo huomasin ihan saman. Miksi vain osa kämpästä on "tuhottu" ja sitten pieniä söpöjä ihq juttuja on jätetty lipaston päälle siistiin järjestykseen.
Ja nuo taulut... nehän on siis kehystetty ja niissä on lasi päällä. Ja jos sen lasin sotkee niin sen voi varmaan putsata tai hommata uuden. Että ei sille itse "taideteokselle" ole käynyt mitään.
Että mikähän juttu tää nyt oikein on?! Haiskahtaa vakuutuspetokselta.
"Lipastojen päällä oli useammassa kuvassa tavarat paikoillaan esim. valokuvat 7 ja 8."
No niinpä. Kas kummaa, kaikki pikkuesineet siististi tasoilla omilla paikoillaan, vain vaatteet levitelty pitkin lattioita. Minäkin pystyisin tuohon omassa huushollissani.
"Haiskahtaa vakuutuspetokselta."
No älä. Ihan lievästi.
"- Vakuutus ei korvaa kaikkea tuhoa! Murtautujat aiheuttivat yli 10 000 euron vahingot! Tuksu tuskailee."
Ei, Johanna, ei. Käytetty roinasi, joka kuvissa näkyy, ei ole 10 000 euron arvoista.
Sitä paitsi valheella on lyhyet jäljet.....................................
Mutta onpa sottainen asunto, siis ne asiat mitkä on "omilla paikoillaan". Tarvitsis supersiivouksen ja siivousopetusta. Laseja joka paikassa. Syökö tässä asunnossa muut kuin demonit?
Minkä linkin alta nuo kauhukuvat löytyvät?
Outoo vaatteet revitty alas,,joo joo okei, laittakaa ne takas ei niitä oo rikottu koska ne on miamista ja muualta hommattu
ikivanha arvoton vetolaatikko "säpäleinä"=laittaa takasin työntää takaisin puutapit reikiin=ehjä
taulut töhritty->puhdistusaineella lähtee
apple mac koneen näyttö rasvassa(miks vaan näyttö eikä kone itse?, varmaan siks että jumppavideossaan tuxu kehuu koneen maailman parhaaksi!)
->puhdistusaineella ja rätillä minuutissa kuntoon
kännykkä liemessä->yli 10 vuotta vanhalta nokialta näyttää, oisko 3310 joka on muutenkin ongelmajätettä, toimi tai ei, tuksu ei tuota puhelinta käytä, vaan uusi luuri oli mukana keikkamatkalla
ja kaikista helpoiten lähtee "Tunkki" putsaamalla peilistä pois
useimmat pinnat mitä oli töhritty, oli kuitenkin maalauksen tarpeessa,
ja muu tavara lähdössä kierrätykseen mahdollisesti lähiaikoina,
lisäksi videoista ollaan nähty millaista siivoa tuxu pitää kämpässään,
eroa ei voi huomata tuxun normaalitilan ja tämän välillä
kokonaisvahingot jäävät vain puhdistusaineiden hinnaksi , sikäli kuin niitä ei ole entuudestaan...
jos ei lasketa 4000euroa jotka katosivat , mutta tuxu ei sitä pysty todistamaan,
ja vaikuttaa uskomattomalta että joku säilyttäisi sikolätissä 4000egee, ja jos niin miksi tuxu ei ole selittänyt mitä varten?
tuskin tuxu sentään on lähtenyt rikosta tekaisemaan ja vakuutuspetokseen, kun oma oikeudenkäynti on päällä, ei tuxukaan nyt niin tyhmä voi olla...
http://www.seiska.fi/viihdeuutiset/_a272792/talta johanna tukiaisen tuhottu ja tohritty koti nayttaa katso/
Ensin viesti kaikille jotka esittävät olettamuksiaan tosiksi niin oikeasti saitte sisältöänne elämänne taas yhdeksi päiväksi kuten myös minäkin J.Tukiaisen vastoinkäymisestä.
Sitten pahoitteluni siitä että tämä teko osoittaa tekijöiltään kypsymättömyyttä ja jos tekoon osallistujat kokevat jotakin epämiellyttävää ja henkilökohtaista vihaa tuntemaamme Johannaa kohtaan niin me täällä Suomessa emme ole kypsiä hyväksymään aidosti avoimesti käyttäytyviä ihmisiä jota Tukiainen edustaa.
Tuskin Tukiainen on vaarantanut kenenkään ihmisen mielenterveyttä vaan vapaaehtoisestihan ihmiset tulevat Johannan keikoille ja jopa maksavatkin siitä.
Sitten viesti Johannalle itselleen nyt on mahtava hetki osoittaa lähimmäisen rakkautta asuntoon sotkemaan tunkeutuneille osoittamalla heille anteeksiantosi sillä tihutyöntekijöiden omatunnossa on nyt tämän teon johdosta tahra jonka vain Tukiainen voi antaa anteeksi, uskon että Tukiainen on henkisesti kehittynyt sille tasolle että ymmärtää anteeksiantamisen olevan vahvempi voima kuin tuomitsemisen.
Äskettäin tapahtunut Kouvolan keikan yhteydessä suoritettu asiakkaiden leipominen on saattanut osaltaan vaikuttaa tiettyjen tahojen aktivoitumiseen sillä myös minulla on kokemusta Kouvolalaisten vihasta.
"Äskettäin tapahtunut Kouvolan keikan yhteydessä suoritettu asiakkaiden leipominen on saattanut osaltaan vaikuttaa tiettyjen tahojen aktivoitumiseen sillä myös minulla on kokemusta Kouvolalaisten vihasta. "
Sinä oletkin joku säälittävä runkkari, joka jaksaa puolustaa narsistia. Itsekin taidat olla?
Tuhnu Tunkiainen, tuo kuvottava nainen...
Pointsit Puuha_Petelle omalla tunnistettavalla profiililla esiintymisestä. Siihen ei kovin moni uhoaja näinä päivinä kykene. Ottamatta kantaa tapaus Tukiaiseen, niin onneksi jollain on selkärankaa seisoa sanojesi takana, oikeasti!
T. Yksi anonyymeistä
tuksu on ihmissaastaa
Pikku pilkkuvirhe. Rahnua piti olla 40,00 €.
Ehdollisella tuomiolla ja ehdonalaisella on ero. Onko Tukiainen siis todellain EHDONALAISELLA, kuten MTV3 sivut ja Hymyllehdet kirjoittelee?
Ei, sillä ei Tuksu ole ollut lusimassa. Ehdonalaiseen voi päästä vankilasta aikanaan tietyn osan tuomiosta kärsittyään. Siitä ei Tuksun tapauksessa ole kyse. Ehdollinen tuomio = nimensä mukaisesti tuomio, joka voidaan laittaa täytäntöön, mikäli henkilö syyllistyy vielä uudelleen rikokseen. Ikään kuin varoitus, josta kuitenkin jää merkintä rikosrekisteriin.
Nämä "asiantuntijat" eivät erota edes perusasioita toisistaan. Päättele siitä "asiantuntemuksen" taso.
Mun tuulipuvun takki jäi junaan ja sen taskussa oli kymppitonni käteistä. Vakuutus korvaa...
Niin korvaakin ja rahat puhtaana tilille heti.
Minkäänlaista selvitysta varkaudesta ei tarvitse tehdä eikä odottaa vakuutuslaitoksen päätöstä vaan korvaus saattaa tulla jopa etukäteen ja kiitoskirjeen kera, että oli kunnia saada maksaa teille tuplana kärsimänne vahinko.