En koskaan ole kuullut, että 12 erää voi joku otella EM-tasolla yksikätisenä, mutta Suomalaisella sisulla sekin on näköjään mahdollista tehdä, toivottavasti handu saadaan pian kuntoon.
Sä teit sen, ONNEA ROBBE
22
143
Vastaukset
- Pian MM-ottelu
Upea voitto !
Yksikätisenä.
Dimiä vastaan kannattaa ottaa toinen käsi mukaan.
Yksi tuomari: R voittajaksi
Toinen tuomari R. Häviäjäksi
Kolmas tuomari R. Voittajaksi, TASAPISTEET, mutta osasi ammattimiehenä valita paremman.- Hanzikas
Eikös se mennyt niin että
Yksi tuomari: pisteet R:lle 115-113
Toinen tuomari pisteet 113-115
Kolmas tuomari pisteet 115-113
Eli tuomariääniin 2-1 Robert Helenius euroopanmestariksi! - Dimitrenko
Ei halua otella Heleniusta vastaan.
- paljon onnea
Ilkeintä asiassa on se, että tämä Suomalaisen sisun näyte on seuraavat 200vuotta YouTubessa koko maailman ilakoitavana, jossa Robbe-pupu kyyköttää pää käsien välissä kun mustapoika hakkaa.
Olet suotta huolissasi Robben kädessä ei ole mitään vikaa :)- Onnea !!
Pakoon saa mennä, muttei piiloon .
- Eläköön Robert!!
Helenius teki oikein, kun ei kertonut heikkoa paikkaansa ennen ottelua. Eihän kukaan nyrkkeilijä mainosta heikkouksiaan.
Helenius on kylmäverinen kaveri. Moni ei olisi uskaltanut nousta EM-kehään toinen käsi rampana.
Vielä harvempi olisi pystynyt vetämään naama pokerilla, kun kädessä on napsahtanut jotain rikki ja epävarmuus uran jatkumisesta tulee mieleen ja kipu kovenee.
Heleniuksen vamma tasoitti matsia mukavasti. 1-kätisenä hän on hyvä vastus Chisoralle. Lienee selvää kumpi on kovempi karju, kun ollaan normaalikunnossa. - nyrkk kiinnostunut
Olipa tyyni kaveri ennen matsia jos oli käsi paskana, eihöhän se oo selvä että
että tolla tasolla käsiä menee,mutta yksikätisenä hän ei otellut ja yritti välilä
lyödäkkin sillä oikella ja löikin, ja selittely on turhaa ja chisora tarjos heleniukselle
kovimman mahdollisen vastuksen ja tuomari äänillä helenius voitti ja se siitä.
Kukaan ei ole missään vaiheessa muistanut antaa tunnustusta vastustajalle jolle
buuattiin ja vihelleltiin ennen ottelun alkua ja pystyi noin hyvin ottelemaan heleniusta vastaan, mielestäni chisora oli hyvä oli robert yksi tai kaksi kätinen . - --
Käytti toki oikeata, mutta kyse on siitä, millä teholla sitä pystyy käyttämään, katso esim. vika erä, puolen tusinaa kertaa olis Robbe tyrmännyt jos olisi pystynyt jatkamaan oikealla kombinaationsa loppuun, Chisoralla naama täysin vapaana, kipu vaan oli tuskallisen kova, ei voinut käyttää. joten älä viitsi heittää kehään tuota se siitä korttia.
- Katsomossa ollut
Kun käsi on tullut ottelukuntoon ja suoritetaan uusinta niin olen varma tuloksesta.
Tyrmäys 1. erässä ajassa 2min tasan.
Niin suuri tasoero heillä oli/on.
Kaveri on hädin tuskin vieläkään, 15 parhaan haastajan joukossa.
Puhutaan kansallisentason nyrkkeilijästä,ryntäävästä tappelijasta,
jolla on perusasiat hukassa. Esim jalkatyö on Heleniuksella huomattavasti
parempaa, samoin iskutarkkuus puhumattakaan iskun ajoituksesta.
Odotan innolla uusintaa, mutta areenan ovea en avaa. - asiaalinjalle
Perusasiat tulisi edes hallita kun tänne kirjoittelee
- Ei ole arvostelutuomareiden asia edes miettiä onko toinen ottelijoista kunnossa vai ei. Heidän tehtävänsä' on laskea osumia, antaa erä erältä pisteet ja siinä kaikki.
- sitä taustaa vasten tuomio oli käsittämätön
- yksikään nyrkkeilyasiantuntija, edes Suomalainen ei ole yrittänytkään kiistää tätä
- the ring arvosteli jyrkin sanoin tuomiota ja pudotti "voitetun" ottelun jälkeen pykälällä Heleniusta listallaan.
- boxrex pudotti Heleniusta 4 pykälää
- oma promoottori Kalle Sauerland sanoo tuomion olleen kummallinen
- ammattinyrkkeilijät kautta linjan ovat naureskelleet tuomiolle seuraava vastus Dimitrenko muun muassa arvioi Chisoran riisuneen Heleniuksen joka erässä.
Faktaa on siis riittämiin. Ei asiat muutu täällä vinkumalla Chisora oli parempi ja sillä sipuli. Nyrkkeilystä ymmärtämättömien/ asiantuntemattomien kirjoittelu täällä ei sitä asiaa muuta.- .---
Painu sinä aasi niille peruslinjoille ja anna asiasta jotain tietäviä kirjoitella täällä, Robbe ylivoimainen kun saadaan molemmat kädet kondikseen. T. 10 vuotta nyrkkeillyt ja 8 vuotta kilpakehiä kiertänyt.
- Terv ... erseestä
"Heidän tehtävänsä on laskea osumia" - Siis minkä laatuisia osumia. Osumia suojaukseen vai osumia kroppaan. Kalle Sauerland sanoi Heleniuksen olleen onnekas. Chisora olisi ihan hyvä kotimaansa amatöörikehässä. Iskunkestävyyttä tai tehoja hänellä ei ole. Matsissa Sam Sextonia vastaan hän iski lopussa vastustajaa 30 kertaa - (eikä vastustaja häntä kertaakaan) ennenkuin sai lopetettua ottelun. Se puhuu jotain miehen iskuvoimasta.
Uusinta olisi hyvä. Chisora uskoo oikeasti olleenssa hyvä. Hype jatkuu kotimaassa ja selkääntaputtajia riittää. Helenius uskoo tiputtavansa Chisoran helposti kansveesiin. Niin uskon minäkin. - asiaalinjalle
Terv ... erseestä kirjoitti:
"Heidän tehtävänsä on laskea osumia" - Siis minkä laatuisia osumia. Osumia suojaukseen vai osumia kroppaan. Kalle Sauerland sanoi Heleniuksen olleen onnekas. Chisora olisi ihan hyvä kotimaansa amatöörikehässä. Iskunkestävyyttä tai tehoja hänellä ei ole. Matsissa Sam Sextonia vastaan hän iski lopussa vastustajaa 30 kertaa - (eikä vastustaja häntä kertaakaan) ennenkuin sai lopetettua ottelun. Se puhuu jotain miehen iskuvoimasta.
Uusinta olisi hyvä. Chisora uskoo oikeasti olleenssa hyvä. Hype jatkuu kotimaassa ja selkääntaputtajia riittää. Helenius uskoo tiputtavansa Chisoran helposti kansveesiin. Niin uskon minäkin.Osumaksi lasketaan sisään menneet iskut. Suojaukseen jääneitä iskuja olisikin koko mahdoton laskea, sen verran taajaan niitä tulee.
Amatöörinyrkkeilyssä kolmen tuomarin on puhdas isku rekisteröitävä yhdenmukaisesti. Ammattinyrkkeilyssä kukin tuomari pitää omaa kirjaa.
Olet oikeassa Kalle käytti sanaa onnekas
Kyse on kuitenkin tästä
Nyrkkeilyottelussa nyrkkeilijä A lyö huonossa kulmassa nyrkkeilijä B:n leukaan seurauksella, että B: leuan turpoamisen sijaan turpoaa A:n käsi
Ottelun hallinta siirtyy nyt B:lle, hän dominoi ottelua, puhtaita osumia on tuplaten A:han verrattuna.
Ottelun päätyttyä A:n käsi nostetaan kuitenkin ylös.
Tuomion perusteena on että jos A ei olisi vahingoittanut kättään, hän mahdollisesti olisi voittanut ottelun. Tätä sääntöpykälää ei kuitenkaan löydy sen enempää amatööri kuin ammattinyrkkeilystä. Sitä ei löytänyt myöskään Nyrkkeilyn Raamattuna pidetty The Ring. - xsdgftf
.--- kirjoitti:
Painu sinä aasi niille peruslinjoille ja anna asiasta jotain tietäviä kirjoitella täällä, Robbe ylivoimainen kun saadaan molemmat kädet kondikseen. T. 10 vuotta nyrkkeillyt ja 8 vuotta kilpakehiä kiertänyt.
Joo, ja sen kyllä huomaa!
- turuhuus
.--- kirjoitti:
Painu sinä aasi niille peruslinjoille ja anna asiasta jotain tietäviä kirjoitella täällä, Robbe ylivoimainen kun saadaan molemmat kädet kondikseen. T. 10 vuotta nyrkkeillyt ja 8 vuotta kilpakehiä kiertänyt.
porin piirikunnallisissa joissa sinä kisaat voittaja on aina kotikylän poika, nyt kyse oli em tittelistä
- nyrkk kiinnostunut
Mehän vaan jossitellaan sitä että heleniuksella meni käsi niin meni liachkovichillakin nenä murskaksi ja yritti heleniusta vastaan otella ja se vasta on vaikeaa jos ei pysty hengittämään kuin suun kautta koska hammas suojat on oltava
suussa vai pitäskö sitäkin tuomiota alkaa jossitteleen Eli miten ois käynyt jos liachkovitsilla ei oiskaan murtunut nenä.
Tää on kamppailu laji ja tässä saattaa mennä käsi taikka ilmat pihalle ,joka kanssa
vie voimia aivan helvetisti..
Ja mielestäni heleniuksen ei kannata nyt alkaa jotain chisoraa vastaan enää uusintaa ottelemaan eiku dimitrenkon kimppuun vaan ja siitä kovempi päänahka
ja sitä kautta sit vaikka povetkinia vastaan tai voihan se olla kohta vastassa englannin iso poika tyson fyry joka on samanlainen kepakko kuin robbekin eli
vastustajia on mutta toi chisora ei oo mikään maailman ykkös pommi johon kannattaa enää tuhlata uraa tiiä vaikka vahingossa tulee turpaankin ja se on sit
robben ura siinä..... - Terv ... erseestä
Tuli testattua Heleniuksen leuan kestävyys ja vahvaksi todistettua! Onnea Robbe!
- Väistö ja uppari
Robbe nousee maailmanmestariksi viimeistään vuonna 2013.
Iskukestävyys ihan mieletön ja lisäksi liikkuminen muistuttaa
Cassiusta , nopeaa,herkkää liitelyä.
Areena joutuu seuraavaa tapahtumaa varten kehittämään
lisäpaikkoja, puhutaan 20000 nyrkkeilyn ystävästä.
3.12 annettu näyttö riittää , sillä saadaan katsomot
pullolleen. Samat ,asialliset,puolueettomat tuomarit
arvostelemaan ottelun kulku , reilusta pelistä
yleisö tykkää.- turvoksissa
Nojjoo! Näyttäis vähän siltä ettei robben nyrkit kestä, koska taas tuli onkelmia, ne näyttääkin aikalailla heiveröisiltä kuten naisilla!
- Todisteet löytyy
Todisteet: Isku uppoaa perille: http://www.youtube.com/watch?v=jfjPAyGeJLU
- Onnea ja turpaan
Näissä jälkijorinoissa vilisee kaikki mahdolliset konditionaalit. Jos ja kun ja olisi, ei olisi tyrmännyt, olisi voittanut tai hävinnyt jne........... Totuus on, että meillä on Raskaansarjan EM-mestari Suomessa. Kitinällänne jatkatte vain Chisoran pelle linjaa. Suomalainen sanoisi että voitto tuli ja pulinat pois.
- ,,,
amatöörinyrkkeilijän selityksiä oikeesti sitä ei edes (käden turpaminen ilman luurikkoa) huomaa. joka matsin jäkeen on kädet turpeessa
miks turhaa selittää oot sä vammanen vai?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama194909Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä543922Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve603493Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä
ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi942858On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää
jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole622698Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus
jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.732658Belfastissa käynnissä kunnon persuilu
Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä982634Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu1362386Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta562284Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään
Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl582084