tietääkö joku vieläkö Pave meinaa ilmestyä ladulle / joko on hiihdellyt tänä talvena. Olisi näet tarpeen piristämään miesten joukkuetta mikäli vielä kuntoa piisaa ???
jatkaako Paavo Puurunen uraansa?
lars koistinen
8184
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jostain luin, että on lopettanut ja osallistuu "harrastusmielessä" SM-kisoihin, yms. pienempiin kansallisiin karkeloihin...sehän vetää noita "maajoukkueessa olevia kuntoilijoita" taas perinteisesti pataan....aika noloa.??!!
mutta saako timo antila jatkaa maajoukkueessa vielä esim. Sotsin olympiakisoihin saakka, kenties vielä 2018 kisatkin mielessä...siinä meille aika raastava mietinnän paikka..!?!?!?
Timo jatkaa niin kauan, kunnes joku parempi tulee ja syrjäyttää hänet.Eli siitä vaan kokeilemaan!
Antilaa parempiahan olisivat kaikki, jotka viitsisivät laittaa sukset jalkaan.........
Täysin lahjaton niin fyysisesti kuin psyykkisestikin. Ei jaksa hiihtää, eikä osaa ampua. Paremmat eivät ilmeisesti ilkeä lähteä mukaan. Loistosuoritus taas MM-kisojen sekaviestin ankkurina. .... ei jaksda edes nauraa.
Timppahan näytti lisäksi tasonsa MM-kisojen kympillä, sijoitus tais olla jotain 80 haminoilla. Kyllä tälle miehelle on annettu mahdollisuuksia, enemmän kuin kellekkään, koskaan ja siitä nyt ei vaan tule valmista...uskokaa nyt liiton toppatakkimiehetkin..!?
Vois Paavo nykykunnossaankin laittaa sivakat takaisin jalkaan ja osallistua arvokisoihin...ei varmasti olisi heikoin suomalainen. Taso on nykyään meillä lähinnä puuhastelua ja ulkoilua.
Millaisia ne Puurusen viimeisten vuosien sijoitukset olivatkaan mc kisoissa? Pääsikö pisteille?
Tais olla jäähdyttelemälläkin paras suomalainen.