Olin hämyisen ja siistin ravintolan kassajonossa ja edelläni oli sattumalta takavuosien ihastukseni, tummahiuksinen Sanna, jonka kanssa aloimme jutella niitä näitä. Lopulta pyysin häntä treffeille. Ei onnistunut, sillä hänen miesystävä odotteli lähipöydässä.
No, mutta uni oli silti kaunis ja todellinen.
No, mutta uni oli silti kaunis ja todellinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Oi voi.Eikö sen Sannan ukko vetänny sua kuonoon.Aina sinä sekaannut varattuihin miehiin,eiku siis naisiin.Kirjoitusvirhe,mutta ei jaksa tabulaattoria liikuttaa.
Aamulla olin todella väsynyt ja jotenkin kangistunut. Voihan olla että juoksin Sannan miestä yöllä pakoon ja pimeää kun oli, tipahdin hyiseen jokeen ja vilustuin. Mustelmia ei näy joten pahemmalta säästyin.
Sanon vielä etten ehtinyt mitenkään sekaantua, me vain juttelimme menneistä ja nykyisistä. Se on Sannan kanssa jotenkin niin helppoa. Kuin olisimme tunteneet aina. Luotan siihen ettei minulla ole oikeasti pelättävää siltä suunnalta.
En olisi halunnut herätä tänä aamuna. Unet ovat todellisuutta parempia.
missä pubissa toikkaroit?