Näpistyksestä

Jäin kiinni näpistyksestä, kysyisin siis joutuuko siitä aina sosiaaliviranomaisten haastatteluun? Olen 17 vuotta ja 4kk vanha, olen ensikertalainen ja sain lievimmät sakot eli 36e.. Poliisit eivät mitään ktllä sossutädeistä puhuneet, kun kysyin seurauksia paikan päällä.
291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nykyään poliisi tekee AINA lastensuojeluilmoituksen alaikäisen tekemästä rikkeestä/rikoksesta.

Äänestä

Eli kutsua on odotettavissa.. :/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


leijjona010120 kirjoitti:

Jäin kiinni näpistyksestä, kysyisin siis joutuuko siitä aina sosiaaliviranomaisten haastatteluun? Olen 17 vuotta ja 4kk vanha, olen ensikertalainen ja sain lievimmät sakot eli 36e.. Poliisit eivät mitään ktllä sossutädeistä puhuneet, kun kysyin seurauksia paikan päällä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu