Rapunaisen outo käyttäytyminen?

ihme tapaus??

Tässä nyt oon joutunut olee erään ravun kans tekemisissä niin olen pistänyt merkille aika outoo käyttäytymistä? Ensin voi olla ihan normi/hauskaa puhetta ja sit rupee valittamaa tai haukkumaan mulle jostain. Hetken päästä kun mitään äskeistä ei ois ollutkaan. Onko tähän joku selvitys miksi hän näin tekee? Muuten on ihan hyvä tyyppi. Yleensä naiset haukkuu ja valittaa koko päivän ja yleensä syystä tai melkein syystä mut nää jutut tulee ihan puskasta. Ohi mennessä vähän ehkä hipasee niin räjähtää -mitä sä siinä tönit!!??

9

836

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sfhsalfsdlgdf

      Ravut ovat yleensä ailahtelevaisia ja ehkä rapunaisella on jäänyt jotain hampaan koloon?

    • rapu-73

      Oon rapunainen ja voin sanoo et aika tyypilliseltähän tuo kuulostaa meille ravuilla...=DD

    • ripsa90

      hehee syyn haluaisin minäkin...olen tuntenut 5 ilkeää rapua elämäni aikana..yhdellä olin töissä ja kerran kun ei naama enään vissiin miellyttänyt se valehteli isommalle pomolle että olen haukkunut häntä huoraksi ja en osaa käyttäytyä:| onneksi isompi pomo hoksas että kyseinen tyyppi on oikutellut ennenkin eikä uskonut kun tunnettiin sen kans paremmin..
      tympii kun ravuilla on niin huono itsetunto..ne ei arvosta itteensä tai sitten ne yrittää pökittää sitä just sillä, että ne tulee agressiivisiksi ja uhkaaviksi ja vaikuttaa ylimielisiltä...
      kaikki ne loput 4kin naista jotka olen tuntenut on ollu tooosi outoja..siis outoja juttuja ja niistä ei saa oikein selvää tykkääkö ne edes esim musta..
      mutta eivät tietenkään kaikki!mulla vaan sattunut...sen vuoksi hetken karttelinkin jos kuulin ,että joku on rapu ja luulin, että kaikki ovat samanlaisia!yksi tyttö sitten todisti että olen väärässä:-)
      oli mukava huomata kuinka lämpimiä ravut osaavat olla!

    • kotkotkoo

      itse rapuna en tunne kertomaasi. jos nyt uskoo horoskooppiin niin luulen kyllä että se milloin on syntynyt vaikuttaa personallisuuteen. siis lähenteleekö kaksosta vai leijonaa horoskoopissa ?
      jos on syntynyt horoskoopin ensivaiheessa niin tässä ravussa on paljon kaksosta jne.

    • tälleen

      rapunaiset kaiketi on jakautuneet kahtia. toiset on niitä helliä ja kilttejä ja toiset sitten niitä outoja, ilkeitä ja suorasanaisia....
      töissä esmes on eräs rapunainen, jonka elämän vaiheet näkyy käyttäytymisestä. miesasiat varsinkin jos on poskellaan, niin onpa äkänen täti ja tiuskii kaikille ja on turpa rutussa. osa jopa pelkää ja väistää, kun ei viitsi mennä tulilinjalle.

    • bääbää

      Kannattaa muuten ottaa aina huomioon ärähtelyn mahdollinen vitsinomaisuus. Sairas huumorintaju siis, vaikkei se ehkä tässä tilanteesa paikkaansa pitäisikään. Rapunaiset huudattaa ja on tahalleen mukamas tylyjä -- kun pitävät jostakusta. Ei mitään yleispätevää, mutta ainakin itse kiusaan pilke silmäkulmassa. :)

      • 10+2

        Hei ihan totta!

        Itse olen rapu ja harrastan nimenomaan tuota..
        en tietenkään kaikille, jos huomaan ettei ihmisen huumorintaju mene omani kanssa yksiin niin pyrin käyttäytymään häntä kohtaan "kiltimmin"

        aika useasti saa olla selittelemässä varsinkin uusille tuttavuuksille että ymmärsithän varmasti että tarkoitin vitsillä enkä missään nimessä loukaten, niin omituista kuin se onkin niin ne kenestä eniten välitän, on myös niitä kenelle heitän aina eniten harmitonta piikittelyä tms.. tosin saan sitä yhtäläisesti aina takaisin, joka mielestäni kuuluukin asiaan

        onnekseni ystäväni ja läheiseni ymmärtävät minua hyvin eikä ole tullut väärinkäsityksiä huumorin suhteen.


    • JKKLOP

      NINKÖ

    • minä näin

      Rapumies vastaa: täälläkin itse olen outo ja outo höpisijä. ; )

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      29
      4967
    2. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      151
      4770
    3. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      215
      4762
    4. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      119
      4580
    5. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      13
      3670
    6. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      19
      2364
    7. Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!

      Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2148
    8. Romanttinen ystävänpäivä?

      Millainen olisi hyvä ystävänpäivä hänen kanssaan?
      Ikävä
      66
      1667
    9. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      24
      1564
    10. Kaisa Juuso eroaa

      Jää välittömästi sairaslomalle. Onko nyt Keskisarjan vuoro?
      Perussuomalaiset
      191
      1271
    Aihe