Rapunaisen outo käyttäytyminen?

ihme tapaus??

Tässä nyt oon joutunut olee erään ravun kans tekemisissä niin olen pistänyt merkille aika outoo käyttäytymistä? Ensin voi olla ihan normi/hauskaa puhetta ja sit rupee valittamaa tai haukkumaan mulle jostain. Hetken päästä kun mitään äskeistä ei ois ollutkaan. Onko tähän joku selvitys miksi hän näin tekee? Muuten on ihan hyvä tyyppi. Yleensä naiset haukkuu ja valittaa koko päivän ja yleensä syystä tai melkein syystä mut nää jutut tulee ihan puskasta. Ohi mennessä vähän ehkä hipasee niin räjähtää -mitä sä siinä tönit!!??

9

884

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sfhsalfsdlgdf

      Ravut ovat yleensä ailahtelevaisia ja ehkä rapunaisella on jäänyt jotain hampaan koloon?

    • rapu-73

      Oon rapunainen ja voin sanoo et aika tyypilliseltähän tuo kuulostaa meille ravuilla...=DD

    • ripsa90

      hehee syyn haluaisin minäkin...olen tuntenut 5 ilkeää rapua elämäni aikana..yhdellä olin töissä ja kerran kun ei naama enään vissiin miellyttänyt se valehteli isommalle pomolle että olen haukkunut häntä huoraksi ja en osaa käyttäytyä:| onneksi isompi pomo hoksas että kyseinen tyyppi on oikutellut ennenkin eikä uskonut kun tunnettiin sen kans paremmin..
      tympii kun ravuilla on niin huono itsetunto..ne ei arvosta itteensä tai sitten ne yrittää pökittää sitä just sillä, että ne tulee agressiivisiksi ja uhkaaviksi ja vaikuttaa ylimielisiltä...
      kaikki ne loput 4kin naista jotka olen tuntenut on ollu tooosi outoja..siis outoja juttuja ja niistä ei saa oikein selvää tykkääkö ne edes esim musta..
      mutta eivät tietenkään kaikki!mulla vaan sattunut...sen vuoksi hetken karttelinkin jos kuulin ,että joku on rapu ja luulin, että kaikki ovat samanlaisia!yksi tyttö sitten todisti että olen väärässä:-)
      oli mukava huomata kuinka lämpimiä ravut osaavat olla!

    • kotkotkoo

      itse rapuna en tunne kertomaasi. jos nyt uskoo horoskooppiin niin luulen kyllä että se milloin on syntynyt vaikuttaa personallisuuteen. siis lähenteleekö kaksosta vai leijonaa horoskoopissa ?
      jos on syntynyt horoskoopin ensivaiheessa niin tässä ravussa on paljon kaksosta jne.

    • tälleen

      rapunaiset kaiketi on jakautuneet kahtia. toiset on niitä helliä ja kilttejä ja toiset sitten niitä outoja, ilkeitä ja suorasanaisia....
      töissä esmes on eräs rapunainen, jonka elämän vaiheet näkyy käyttäytymisestä. miesasiat varsinkin jos on poskellaan, niin onpa äkänen täti ja tiuskii kaikille ja on turpa rutussa. osa jopa pelkää ja väistää, kun ei viitsi mennä tulilinjalle.

    • bääbää

      Kannattaa muuten ottaa aina huomioon ärähtelyn mahdollinen vitsinomaisuus. Sairas huumorintaju siis, vaikkei se ehkä tässä tilanteesa paikkaansa pitäisikään. Rapunaiset huudattaa ja on tahalleen mukamas tylyjä -- kun pitävät jostakusta. Ei mitään yleispätevää, mutta ainakin itse kiusaan pilke silmäkulmassa. :)

      • 10+2

        Hei ihan totta!

        Itse olen rapu ja harrastan nimenomaan tuota..
        en tietenkään kaikille, jos huomaan ettei ihmisen huumorintaju mene omani kanssa yksiin niin pyrin käyttäytymään häntä kohtaan "kiltimmin"

        aika useasti saa olla selittelemässä varsinkin uusille tuttavuuksille että ymmärsithän varmasti että tarkoitin vitsillä enkä missään nimessä loukaten, niin omituista kuin se onkin niin ne kenestä eniten välitän, on myös niitä kenelle heitän aina eniten harmitonta piikittelyä tms.. tosin saan sitä yhtäläisesti aina takaisin, joka mielestäni kuuluukin asiaan

        onnekseni ystäväni ja läheiseni ymmärtävät minua hyvin eikä ole tullut väärinkäsityksiä huumorin suhteen.


    • JKKLOP

      NINKÖ

    • minä näin

      Rapumies vastaa: täälläkin itse olen outo ja outo höpisijä. ; )

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      105
      1284
    2. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      91
      787
    3. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      691
    4. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      47
      667
    5. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      120
      565
    6. Lidilikö Suomussalmelle

      Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat
      Suomussalmi
      30
      531
    7. Ei makeat pimut sytytä

      sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol
      Ikävä
      32
      516
    8. Upeaa Google!

      Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö
      Kajaani
      183
      500
    9. Huomasitko? Elämä Lapselle -konsertti tänään suorana tv:ssä - Aika kova kattaus huippuartisteja!

      Lastenklinikoiden Kummien järjestämä Elämä Lapselle -konsertti tukee Suomen viiden yliopistollisen lastensairaalan toimi
      Viihde ja kulttuuri
      23
      497
    10. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      59
      483
    Aihe