Moikka, ajattelin vain kysyä että kuinka aikaisin teidän rinnat / vatsa alkaneet raskaudessa kasvamaan?
vatsa ja rinnat
sitäpävaan
2124
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Vatsa alkoi hieman pömpöttämään siinä rv 15, mutta turvotukselta se näytti ja vasta rv20 ekat ihmiset (ketkä ei tiennyt) tajusivat mun olevan raskaana.
Rinnoissa ei mitään muutosta tapahtunut suuntaan eikä toiseen koko raskausaikana. Vasta synnytyksen jälkeen koko kasvoi, kun maito nousi.
Olen hyvin hoikka ollut silloin, joten ihme, ettei aiemmin vatsa kasvanut...
Toisessa raskaudessa vatsan kasvun huomasi jo aiemmin.
Tajusin raskauden siitä kun rinnat oli yks aamu ihan järkyt pallot, kihelmöi ja pullotti liiveistä, ennen kuin edes tajusin kaipailla menkkoja (kiertoni oli epäsäännöllinen). Koko raskausajan sain käyttää yhtä kuppia isompia liivejä.
Turvotuksen vuoksi farkut ahdisti ihan valtavasti jo rv 9, mutta se helpotti pariksi viikoksi, sitten rv 15 alkoi itse huomata jonkinlaista muutosta ja muille masu alkoi näkyä rv 20-25 vaatteista riippuen.