Erehdyin tilaamaan Elisa Viihdepaketin puhelinmyyjältä kun niin kehua retosteli, boksi tuli viime viikolla, mutta sehän on täysi susi, toimii sikahitaasti ja muutenkin ilmaista sisältöä on niin vähän ettei sillä ole mitään lisäarvoa.
Boksin USB portit eivät myöskään toimi, eli mistään ei löydy valikkoa jonka kautta USB-portissa oleviin juttuihin pääsisi kiinni.
Koskeeko puhelintilauksia 14-päivän peruutusoikeus ja mikäli koskee niin kuinka peruutus suoritetaan, puhelimella vai kantamalla digiboki Elisa Shopittiin?
Elisa viihteen peruminen?
6
837
Vastaukset
- huserduser
Taitaa koskea puhelintilauksiakin koskea 14-päivän peruutusoikeus.
Suosittelen palauttamaan Shopittiin - Nopeutta riittää
Minulla on myös tämä Elisa viihdepaketti. Mittauksessa nopeudet oli: Lataus 6.4 Mbps ja lähetys 3.0 Mbps, arvio: liittymä 10 Mbps ethernet.
Paketti on kaapeliverkossa ja myyjä myi sen 100 Mbps nopeuksisena:
Mitä tässä on tehtävissä??? - nnjju88
Nopeuden pitää olla vähintään 1/3 nimellisnopeudesta,ellei,operaattorin on purettava sopimus.
Soita operaattorille,koska haluavat tod,näk mitata itse nopeuden.- Nopeutta riittää
Suuret kiitokset tiedosta.
- Nopeutta riittää
Soitin operaattorille ja hekin mittasivat nopeuden ja myönsivät sen hitaaksi.
Voisin kuulemma tehdä vikailmoituksen, mutta mahdolliset korjaukset velotettaisiin
todennäköisesti minulta. Minulla on tässä samassa asunnossa ollut ennen tätäkin laajakaista ja se pelasi toivotulla tavalla. - vvbbnj-
Hommaa nyt lainaksi jostain toinen purkki ja kokeile.
Operaattorin pitää tietää miten nopeasti pystyvät sun "seinään"asti siirtämään ennen sopparia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M827433Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art2044710Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn734648Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v584140HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen714137Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu333629Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e613045Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty652752Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj401960- 471705