jo 4 syytä olla polttamatta

sexi tuntuu paremmalta, benis toimii paljon paremmin.

Ruoka maistuu paremmalle

pääsee eroon yskästä ja pahanhajuisesti hengityksestä

Säästyy rahaa järkevempää

Sanokaa yksikin, että tupakka on hyvää, niin puhutta paskaa! On se niin paskaa, hyi!
6184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Näköjään tupakattomuus aiheuttaa myös kirjoitustaidottomuutta.

Äänestä

peräsin on paras:D ja mela:D

Äänestä

niin joo ja ilmasto lämpenee, jäätiköt sulaa, köyhissä maissa lapset kuolee, sademetsät kaadetaan, keuhkot tuhoutuu, verorahoja kuluu, tumpit sotkee ympäristöä, haju saa raittiit nyrpistämään nenäänsä, ja jne.
NE JOTKA POLTAA NE POLTAA ÄLKÄÄ SAATANA SEKAANTUKO!
niin se menee, se on aina mennyt niin ja niin se tulee aina menemään.

Äänestä
  • "verorahoja kuluu"

    Tuo oli virheellinen väite. Verorahoja päinvastoin kertyy/säästyy. Myöskään nenännyrpistely ei liene muiden kuin nyrpistelijän ongelma.

    Äänestä

  • Ajattelinpa ite setä kirjoitti:

    "verorahoja kuluu"

    Tuo oli virheellinen väite. Verorahoja päinvastoin kertyy/säästyy. Myöskään nenännyrpistely ei liene muiden kuin nyrpistelijän ongelma.

    no se on sarkasmia koko teksti!
    ei ole tarkotuskaan ottaa tosissaan sillä poltanhan minäkin ihan itee!

    Äänestä

ja se hengen kulkeminen!
aiemmin jaksoin hengästymättä hakata suunnilleen yhden kantotelineellisen puita.
nyt viikon ollut pelkällä sähkötupakalla ja nikotiinipurkalla niin että perinteistä mennyt vain yksi piipullinen ja yksi sätkä, oli tilanne ihan toinen.
hakkasin viikon puut ja olisin jaksanut toisenkin.

tänään ei enää sähkötupakkaakaan ole mennyt montaa henkosta, melkein purkalla pärjännyt. mistä tulikin mieleeni, että tilasin englannista 90 millilitraa nesteitä kun en tiennyt että niitä noin vähän kuluu. luulen tosiaan että kaksi purnukkaa jää avaamattomaksi kokonaan. myydä niitä ei varmaan suomessa saa, mutta ei kai mikään laki kiellä jos kaverille ilmaiseksi lahjoittaa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


gxfggg kirjoitti:

sexi tuntuu paremmalta, benis toimii paljon paremmin.

Ruoka maistuu paremmalle

pääsee eroon yskästä ja pahanhajuisesti hengityksestä

Säästyy rahaa järkevempää

Sanokaa yksikin, että tupakka on hyvää, niin puhutta paskaa! On se niin paskaa, hyi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu