Opel corsan kuskin puolen lukko hajosi. Minne kannattaisi auto viedä korjattavaksi?
Hintatasosta kun ei ole hajuakaan. Eikä näin joulun alla huvittaisi mansikoita käydä maksamaan.
Asun Saarijärvellä. Olisikohan tässä lähistöllä?
Auton oven lukon korjaus/vaihto minne kannattaa mennä?
11
9356
Vastaukset
Sen verran sain vinkkiä että kannattaa viedä linja-autoaseman Shellille. Onkohan siellä minkä moiset taksat. Empä tajunnut kysäistä kun soitin.
- Corsa 92
Savon lukko ja vanhempi Karjalainen on alan ammattilainen
Kiitos :) Osaisikohan kukaan arvioda minkä verran lukon korjaus tai tarvittaessa vaihtaminen maksaa Savon lukossa? Tokihan se selviää sieltä kysymälläkin, mutta suuntaa antava arvio olisi mukava tietää.
- mmini
Lukkoteamilla on huippu autonlukkoseppä!
Löytyy Tulliportinkadulta, siitä entisestä Esson tilasta
- lllllllllllllllhhh
Itsekin käytin tuolla Lukkoteamilla ja hyvin meni. Taisivat muuttaa Ykkösrastin lähelle
- ihme-juttu
Nythän onkin aika uusi ketju nostettu!
- wolkkeri
Konginkankaalla on joku pieni paja jolta kyllä onnistuu. .En muista nimeä mutta ihan päätien varrella.
- öööääääääääää
Joo Kuopiossa ei tosiaan taida enää muut tehdä autojen lukkojen korjauksia kuin Lukkoteam. Hinnat tietenkin paljon halvemmat kuin merkkiliikkeessä korjattuna (tais siis täysin uuteen vaihdettuna niin kun nyt merkkiliikkeet tekee). Korjautin oman virtalukon Lukkoteamilla niin maksoi vain 70,00€. merkkiliike ennusti hinnaksi 320,00€... ja tuo yli 4 kertaa halvempi korjaus on kestäny jo 2 vuotta hyvin
- sdflkfdsklfsl
Nykyautoissahan ainakaan ovilukoille ei tule juurikaan edes käyttöä kun on kaukosäätöiset keskuslukitukset. Takaluukussakaan ei ole enää avaimenreikää ollenkaan, sähköinen lukitus sen tilalla.
- Käyttöätulee
sdflkfdsklfsl kirjoitti:
Nykyautoissahan ainakaan ovilukoille ei tule juurikaan edes käyttöä kun on kaukosäätöiset keskuslukitukset. Takaluukussakaan ei ole enää avaimenreikää ollenkaan, sähköinen lukitus sen tilalla.
Kyllä minä ainakin käytän kaukosäätimellä toimivia ovilukkoja ihan päivittäin, ne kun on niin helppo lukita ja avata sillä kapulalla.
- sdflkfdsklfsl
Käyttöätulee kirjoitti:
Kyllä minä ainakin käytän kaukosäätimellä toimivia ovilukkoja ihan päivittäin, ne kun on niin helppo lukita ja avata sillä kapulalla.
Tarkoitin tietysti että avaimella ei tule käytetyksi enää ovien lukkoja, vain kaukosäätimellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?752773Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,282527Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville472248Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.132036Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1111527- 1671383
- 521052
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa281024IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih16828Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois106818