Opel corsan kuskin puolen lukko hajosi. Minne kannattaisi auto viedä korjattavaksi?
Hintatasosta kun ei ole hajuakaan. Eikä näin joulun alla huvittaisi mansikoita käydä maksamaan.
Asun Saarijärvellä. Olisikohan tässä lähistöllä?
Auton oven lukon korjaus/vaihto minne kannattaa mennä?
11
9590
Vastaukset
Sen verran sain vinkkiä että kannattaa viedä linja-autoaseman Shellille. Onkohan siellä minkä moiset taksat. Empä tajunnut kysäistä kun soitin.
- Corsa 92
Savon lukko ja vanhempi Karjalainen on alan ammattilainen
Kiitos :) Osaisikohan kukaan arvioda minkä verran lukon korjaus tai tarvittaessa vaihtaminen maksaa Savon lukossa? Tokihan se selviää sieltä kysymälläkin, mutta suuntaa antava arvio olisi mukava tietää.
- mmini
Lukkoteamilla on huippu autonlukkoseppä!
Löytyy Tulliportinkadulta, siitä entisestä Esson tilasta
- lllllllllllllllhhh
Itsekin käytin tuolla Lukkoteamilla ja hyvin meni. Taisivat muuttaa Ykkösrastin lähelle
- ihme-juttu
Nythän onkin aika uusi ketju nostettu!
- wolkkeri
Konginkankaalla on joku pieni paja jolta kyllä onnistuu. .En muista nimeä mutta ihan päätien varrella.
- öööääääääääää
Joo Kuopiossa ei tosiaan taida enää muut tehdä autojen lukkojen korjauksia kuin Lukkoteam. Hinnat tietenkin paljon halvemmat kuin merkkiliikkeessä korjattuna (tais siis täysin uuteen vaihdettuna niin kun nyt merkkiliikkeet tekee). Korjautin oman virtalukon Lukkoteamilla niin maksoi vain 70,00€. merkkiliike ennusti hinnaksi 320,00€... ja tuo yli 4 kertaa halvempi korjaus on kestäny jo 2 vuotta hyvin
- sdflkfdsklfsl
Nykyautoissahan ainakaan ovilukoille ei tule juurikaan edes käyttöä kun on kaukosäätöiset keskuslukitukset. Takaluukussakaan ei ole enää avaimenreikää ollenkaan, sähköinen lukitus sen tilalla.
- Käyttöätulee
sdflkfdsklfsl kirjoitti:
Nykyautoissahan ainakaan ovilukoille ei tule juurikaan edes käyttöä kun on kaukosäätöiset keskuslukitukset. Takaluukussakaan ei ole enää avaimenreikää ollenkaan, sähköinen lukitus sen tilalla.
Kyllä minä ainakin käytän kaukosäätimellä toimivia ovilukkoja ihan päivittäin, ne kun on niin helppo lukita ja avata sillä kapulalla.
- sdflkfdsklfsl
Käyttöätulee kirjoitti:
Kyllä minä ainakin käytän kaukosäätimellä toimivia ovilukkoja ihan päivittäin, ne kun on niin helppo lukita ja avata sillä kapulalla.
Tarkoitin tietysti että avaimella ei tule käytetyksi enää ovien lukkoja, vain kaukosäätimellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 881541
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.1141420Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras701285- 301161
Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne1171000Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks422981Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet46928- 19892
Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n66808- 46743