Hyvät Nurmekselaiset älkää antako tappaa viatonta sutta. Tuskin se mitään pahaa on tehnyt, hekee vain katulamppujen lämpöä. Meillä ainakaan ei ole mitään syytä vihata susia täällä Porvoossa.
City susiko tapetaan
Susien ystävä Porvoo
36421
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Tapethan ja varmasti tai annethanainaskin kiireen voijetta
Pankee arvaten miten käypi suselle jos tulloo koeroo hakemaan pihasta..... ?
Koera kuolee ja susi jatkaa matkaa...
Niin jatkaahi susi matkaa, mutta pankee arvaten jatkaako samalla tavalla kun tuli ???
Tappolupa myönnetty radiosta kuultu n puoliviijen hujakoilla
Saisko sen nukutettua ja siirrettyä Porvoon rauhallisemmalle kaupunkialueelle.
Siellä sitä sitten hellittäisiin kuten susia pitääkin paijata.
Käy nukuttamaaassa ja vie männessäsi kun muistat tehä ensin ilimotuksen vallesmannille sitten suat mukkuu oikkeen sujen vieressä eiks ookkii kivaa
Nurmeksen riistanhoitoyhdistyksen puheenjohtaja pentti pulkkinen haluaa vain näkyvyyttä ja niinsanotusti viisaita lausuntoja maakuntalehdissä.
Sata miestä yhtä sutta jahtaa se on joukkue laji
voisi niitä susia samalla listiä enemmänkin kun kerran on porukka kasassa
eihän nuo saa tuota yhtäkää hengiltä.. 3 kertaa ohi ampunu tänäänkin.. (olevinaan ammatti mehtämiehiä. köttiukkoja sanon minä)
Onko se edes susi vai koira susi kesy mutta viisas yksilö
Hevos miesten tietotoimiston mukaa Nurmeksen city susi siiretään Helsinkiin kaisaniemen puistoon villa koiria syömään.
Porvoosen siiretään city susia myös.Nurmeksesta.Pitäkääå villa koiranne sisällä muuten hukka periin omanssa.Nami nami haukka palan.
Mikä teillä on susia vastaan? Toinen ei ole tehnyt vielä mitään ja "tuhat miestä yhtä sutta surmaa, sata jäljittää kahta oravaa". Irtokoiria enemmän pelätä pitää.
Ei meillä mitään susia vastaan ole.Porvooseen ja Helsinkiin city sudet siiretään sen takia innostusi tekemään jotain.Pahan teon jälkeen siiretään takasi kun villa koirat on syöty.
Millähän tai kenenkä petojen kuvauspaikoilla tämäkin hukka on kesytetty ja totutettu ihmiseen.
Jos tietää syöttöpaikan niin tarviis käyvä holvaamassa jollai aineella vaikka löpöllä ja tuli siihe . hullua on kesyttää villipeto ihmisiin muutamien kuvaotoksien tähen jos kuvia tarvii niin se tilanne tulee luonnossa satunnaisesti kun riittävän paljon korpea talla
Samalla voisi ampua lehtiksellä meluavat NATO-hornetit tuhannen pill*n päreiksi.
Semmoinen se on ihminen, ensin kesyttää ja sitten tappaa. Luulee olevansa maailman kuningas. Samaan kategoriaan kuin haaskalta kuvaavat tyypit, lasken myös semmoiset metsästäjät, jotka syöttävät saaliseläimiä, pitävät ns riistapeltoja ja sitten tappavat eläimet. Hirviporukat teknisine vempaimineen kaikkein ärsyttävimpiä. Kunnon metsästys on väijymistä ja kiinniajoa ja yksin, ei ihmislauma yhtä eläitä kohti vaan yksin.
Nurmeksen hevosmiesten tietotoimiston mukaan susi nukutetaan ja siiretään Kaivopuistoon pääkaupunkiseudulle leudompaan ilmastoon.Katulappujen valossa näkee rakkaita koti koiria napata masun täytöksi.Älkää vihata city sutta siellä pääkaupunkiseudulla.Kun lemmikistä muuta ei jää jäljelle kaulapanta ja talutushihna.
Susi tais lähtee metälle. Vaan saattaapi tulla uuvestaan. Nyt pitäs varmaan armeija hätiin kutsua.
Oletko kilti eläimille?Kyllä vain.Aina kun näen hyttysen,taputan sitä selkään.
Maailma muuttuu...hyvät ihmiset!Valitettavasti nämä luonnon eläimet eivät laske meidän ajan laskun mukaan....!
Hukka vaan jolkottaa
Satuuse vielä pyssyn kantamalle
Mikä on susi hukan syntymäaika ja nimi ja osoite ja puhelinnumero ja sähköpostiosoite.
Miksi susi ei esiiny omalla nimellä.
Tiellä on pienet ongelmat, meillä Helsingissä on city kanit. Ne vasta vaarallisia onkin!!
Joulusauna uhattuna.Ne syö vastatkin.
Myö pannaan kanit pataan
Ne sikiää kuin kanit, ei kerkii kaikkia pataan. Laumana kun tulevat, on mentävä karkuun, ne syö aivan kaiken tielleen tulevan, aina taloista ihmisiin. Mitään ei jää jäljelle.
Susivaara jo etelässäkin!
Huutaa lööpit, tähänkö on tultu?
Vaara, kun nyt joku kertoisi mitä vaaraa niistä on, syökö ne pikkulapsia vai mitä?
Sudet tappoi viimeksi suomessa 1800 luvulla. Koirat tekee tuhoa vuosittain.
Mikä helvetin susijahti nyt on menossa?
Eläimen ajatuksia ennalta ei tiedä kukaan kesyn että villn eläimen , susi on luokiteltu pedoksi niinkuin karhukin
suomessa pitäisi tehdä samoin kuin virossa sekin on eu-maa tappaa puolet susista kyllä niitä lisää tulee
Ja kaikki hirvet