Hei jätkäät!?!

Mikä saa teidät kiinostumaan jostain tytöstä? Tuoksu pukeutuminen luonne ulkonäkö ...? Mikä kääntää teijkän pään että on pakko juosta perään ja kysyy numero?
19501
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Tuskin yksi asia saa minut pyytämään tyttöä ulos vaan kokonaisuus. Minun silmääni pistää sellainen tyttö, joka on hyvin positiivinen, nauraa paljon ja hänellä on kaunis hymy.

Äänestä
  • Mä tiedän.

    Äänestä

Kävelee viettelevästi ja hitaasti läheltä ohi iskien silmää ja hymyillen viekkaasti. Ja ehkä jos samalla kevyesti vetäisee sormellansa pojan leuan alta että varmistaakseen pään kääntymisen ja kun sormi tulee leuan alta pois niin kehoittaa poikaa seuraamaan (visualisoikaa tilanne niin saatatte ymmärtää). Samalla kun läheltä kävelee niin poika haistaa huumaavan hajuvetesi tuoksun.

Äänestä
  • toi on kuule hyvä!:)

    Äänestä

  • eikö olis aika hämmentävää jos joku tuntematon tyttö tulis noin lähelle keikkuttelee itteensä ja tunkee sormee sun leualle? :o emmä ainakaa tykkäis jos joku tuntematon jätkä tulis mun hiuksii hipelöimää.

    aika scary.

    Äänestä

  • kkkko kirjoitti:

    eikö olis aika hämmentävää jos joku tuntematon tyttö tulis noin lähelle keikkuttelee itteensä ja tunkee sormee sun leualle? :o emmä ainakaa tykkäis jos joku tuntematon jätkä tulis mun hiuksii hipelöimää.

    aika scary.

    Tietenkin siis joku jonka tuntee edes jotenkin.

    Äänestä

  • Mrfrasier: ainaki leffoissa :-\

    Äänestä

  • Dhjkhfytgbo kirjoitti:

    Mrfrasier: ainaki leffoissa :-\

    Onko kukaan edes kokeillut tuota oikeassa elämässä?

    Äänestä

Voi mite ihania te ootte

Äänestä
  • ja sit viel, jos se on kaveriporukas, meet sinne keskelle. meet sen duden luo joka on hotein sun mielest ja meet sen eteen, otat hartioista kiinni ja sanot,
    "haluutko mun numeron ni voidaan soitella ja puhuu.". Aika salettii se antaa numeron. Yleensä ku on kaveriporukas, ni porukka painostaa ottaa sen numeron.

    nimimerkki, on tapahtunu kaverille.

    Äänestä

  • UPDATE_9774775 kirjoitti:

    ja sit viel, jos se on kaveriporukas, meet sinne keskelle. meet sen duden luo joka on hotein sun mielest ja meet sen eteen, otat hartioista kiinni ja sanot,
    "haluutko mun numeron ni voidaan soitella ja puhuu.". Aika salettii se antaa numeron. Yleensä ku on kaveriporukas, ni porukka painostaa ottaa sen numeron.

    nimimerkki, on tapahtunu kaverille.

    ^älkää tehkö noin jos ette ole aivan satavarmoja että on chäänssejä, must toi on nii säälittävää et jätkän on periaattees "pakko" antaa sen numero jos ei haluu nolaa tätä tyttöä kaikkien kavereitten edessä. ja onhan se jokatapauksessa noloa.
    eri asia jos tietää että poika on kiinnostunut. Tai jos menee tuntemattomalle, sun pitää olla helvetin hyvännäkönen, ettei tuu pakkeja. :D

    Äänestä

Vaikka kysyt täällä mitä, ja saisit sattunalta aivan järkevän vastauksen, se ei tarkoita, että jokainen poika maailmassa lankeaisi polvilleen samoilla eväillä.
- Joku ihastuu ulkonäköön - millaiseen? - laitettu on tietysti kaunis mutta voi antaa turhamaisenkin vaikutelman
- Pitää olla fiksu - mutta jos poika on varsinainen remu, niin fiksuus on aivan eri asia kuin sille lukutoukalle
- Pitää tulla juttelemaan - no varmasti, mutta kuinka "tyrkky pitää olla" - kaikista ujoin poikahan pelästyy ja pakenee.

Sanoin kuin tyttöjenkin iskennässä pitää harkita tapauskohtaisesti, eikä edes kuvitella että Suomi 24:stä löytyisi jotain oikeita vinkkejä.

Äänestä

Jaa,a enää en kyllä viitsi minkäänlaista kommenttia tuohon laittaa kun olen jo ihan sekaisin itsekin mistä kiinnostun. Minulla on pientä flirttiä suunnilleen puolien koulun tyttöjenn kanssa, mutta ketään kohtaan en tunne yhtä omituisesti kuin yhtä luokkalaistani. Kaunis on vaikkei isotissisin ja paras pyllyisin olekaan, juuri mitään yhteistä ei tämän tytön kanssa ole siis aivan eri jutut ja ajattelutapa ja kiinnostukset. Silti hän vain tuntuu niin perhanan kiinnostavalta ja tuntuu kuin vetäisi mua puoleensa ku joku magneetti.

Äänestä
  • 888888888888888888

    Äänestä

Moi pojat! Mulla ei oo kovin hyvä itsetunto enkä osaa nauttia elämästä, koska tuntuu ettei musta voi tykätä koskaan kukaan poika. Mitä te aattelette tytöistä? Pitääkö niiden aina olla missejä jotka seurustee suosittujen kanssa ja kuinka paljon ulkonäöllla on merkitystä? Kiitos jo etukätteen! ps. en halua asiattomia vastauksia, kiitos! :)

Äänestä
  • No en minä ainakaan haluaisi mitään missiä, joka seurustelee suosittujen poikien kanssa o_O

    Ulkonäöllä on sen verran merkitystä, että en kiinnostu mistään meikkien suurkuluttajista. Tai niistä joilla on naama täynnä lävistyksiä. Luonnollisen näköinen ja fiksun oloinen tyttö on parasta. Pinnalliset lissut ei kiinnosta.

    Äänestä

Mukava hymy saa minun pääni kääntymään :)

Äänestä
  • Henkilökohtaista tuokin. Itse hymyilen jokaisen tytön kanssa eikä minulla pelkkä hymy ole muuta kuin hyvä tapa tai mielialan kohentaja.

    Äänestä

Ihanasti sanottu :) Noin se pitää ollakkin!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kinosti kirjoitti:

Mikä saa teidät kiinostumaan jostain tytöstä? Tuoksu pukeutuminen luonne ulkonäkö ...? Mikä kääntää teijkän pään että on pakko juosta perään ja kysyy numero?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu