Mitä retkiä suosittelette Sal Reistä?

matkaan..

eteläinen saarikierros ja paratiisiranta?
kalastusretki?
katamaraaniretki koko perheelle?
pohjoinen saarikierros?
värikäs sal rein kalastajakylä?

katamaraanille joka tapauksessa lähdössä, mutta lähtisikö vielä jollekin toisellekin retkelle? onko hyviä/huonoja kokemuksia? matkassa on siis alle 2-vuotias lapsi..

2

439

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ----

      eköhän se ole ihan hukkaan heittettyä rahaa mennä alle 2-vuotiaana mihinkään retkelle tai ylipäätään edes ulkomaille,ei niistä reissuita kuitenkaan mitään muista.toisaalta on vanhemmilta aika edesvastuutonta lykätä pari vuotiasta koneeseen ja toivottaa hyvää lomaa.kyllä meillä ainakin on aikuiset mukana matkalla vaikka noi kakarat on jo 6 ja 8 vuotiaita.

    • Cabo Verde 10krt

      Kalastus- ja katamaraaniretkille en välttämättä lähtisi pienen kanssa,mutta olen molemmilla n.2v nähnyt...
      Kaikki muut reissut on sellaisia mihin ottaisin oman puolivuotiaankin mukaan. :) Olen vain kerran ollut siellä hotellimatkalla,mutta kyseisillä retkillä useasti,kavereiden mukana jotka näissä on töissä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      244
      4318
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      120
      2774
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2532
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      85
      1529
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1476
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1199
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      81
      1135
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      993
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      986
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      176
      977
    Aihe