Olen mustasukkainen miehestä, johon olen ollut ihastunut vuosia.Hän oli naimisissa ja ajattelin, ettei hän koskaan tule jättämään vaimoaan ja kunnioitin sitä. Tiedän, että hän oli myös aikanaan ihastunut minuun. Olin varma, ettei hän koskaan pettäisi vaimoaan kenenkään kanssa ja kunnioitin häntä siinäkin, vaikka olin tosi ihastunut häneen. Nyt hän on löytänyt uuden naisen elämäänsä ja jättänyt perheensä. Olin aivan tyrmistynyt tämän kuullessani. Minullahan ei ole mitään asiaa arvostella häntä tai muutakaan, mutta tunsin syvän piston rinnassani nähdessäni hänet uuden naisystävänsä kanssa. Eli olen mustasukkainen tällaisesta miehestä. Olisiko minun pitänyt yrittää saada hänet vuosia sitten? Tuskin, mutta tunteilleni en mitään voi. Surkeaa, mutta näin on minulle käynyt. Toivottavasti pääsen tästä yli mahdollisimman pian. Kun tämä on niin turhaa, turhaa..
Voiko näin olla...?
7
665
Vastaukset
- make 69
Kyllä sun olis pitäny saada se tajuumaan, ja ittelles.
tiedän tunteen..
mut mikään ei ole myöhäs, tsemppii, ja onhan meit muitakin miehii, ihanii.. - tiedän tunteen
ymmärrän tunteen. Kun ensin tajuaa, ettei ole muuta vaihtotehtoa kuin luovuttaa ja sitten tuntuu kuin vedettäisiin matto jalkojen alta.. Kun ei koe oikeudekseen eikä oikeasi haluta tai saada toista ja kun joku toinen tekee sen sumeilematta, tuntuu pahalta ja olo on kuin petetyllä ja tuntuu, että omalla moraalilla ja arvoilla ei ole mitään arvoa ja merkitystä.
- pt
Haluaisitteko te itsellenne miehen, joka lähtee toisen matkaan... eihän tuo seuraavakaan suhde välttämättä kestä arkea.
- Maakke 69
Olen tuo make 69, ja ajattelin vielä lisätä, että olen ihan uuvuksissa, ja tuntuu hyvältä päästä tänne kirjoittamaan ajatuksia, kun tuntuu, että pää hajoaa..
Olen sellainen ihminen, että rakastun/ Ihastun nopeasti.
seurustelen itse, ja olen ihastunut seurustelu suhteessani moneenkin,
en rakastunut, vaan ihastunut.( en petä, enkä ikinä ole pettänyt.)
ja tuntuu pahalta nähdä "se" tekemässä sellaista mikä sattuu.
voin ymmärtää tuon viestin aloittajan tunteet, kun kerta olen rakastunut/ ihastunut useampaankin henkilöön elämäni aikana, ja vuodattanut kalliita kyyneleitäni pitkin suloisia poskiani,.
nooh, nyt alan liikaa tunteilla, ja ajatella itseäni.......
Näitä keskustelu palstoja on monia, ja tuntuu, ettei näiden uusien keskustelujen aiheen lopu milloinkaan, aina on jollain jotain sydämellään..
Lisäisin, vielä tähän loppuun sen, että olin naimisissa, ja seurustellut tuon kumppanini kanssa n15 vuotta, meillä meni miten meni, minuun ihastui minua paljon nuorempi ja minä siihen.
erosin vaan en heti. alamäkeä oli jo jatkunut tovin.
oli lapsia ja jäi myös, pidän toki yhteyttä lapsiini, en exään,...
nykyisen kanssa seurustellut n 3 vuotta, 1 lapsi, mutta riitoja on ollut alusta lähtien, sellainen viha rakkaus suhde, enemmänkin toisen puolelta.
nyt olen ihastunut toiseen iäkkäämpään naiseen, joka myös tv,eesä esiintyy.
hänellä myös lapsia ja käsittääkseni on yksin lasten kanssa,.
olen pahoillani jos tälleen kiilaan sinun edelle, koska tämä on sinun aloittamasi keskustelu, mutta halusin, että ymmärtäisitte, että ymmärrän aloittajaa, todella hyvin.
::::: joten jos ei vielä kuitenkaan kannata heittää mitään nurkkaan, vaan taistelemaan,.... tsemppiä,, en yleensä tänne näill palstoille kirjoittele, kun on aika vaarallista jos seurustelee, niin, jos toinen historiasta näkee, ni se on peli siin.
t. make 69- Yöks.....
Make 69.llä on inhottava kirjoitus! En koskisi sormenpäällänikään tuollaisenn mieheen. Oikein paistaa läpi ihmismielen ohuus ja empatiakyvyn puute.
- Yöks.......
Yöks..... kirjoitti:
Make 69.llä on inhottava kirjoitus! En koskisi sormenpäällänikään tuollaisenn mieheen. Oikein paistaa läpi ihmismielen ohuus ja empatiakyvyn puute.
Tarkoitin Maakke 69:n kirjoitusta
- Näin oli
Näin voi tosiaankin olla,mutta onneksi aika parantaa haavat ja pikkuhiljaa unohtaa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1931462
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138923- 85882
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?57873- 53806
Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t255693Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,10690Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk58654Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä333651Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol73621