BF3 4 PS3... taasko näin EA!?

kiitos ja niin edell

Moneen kertaan on tullut luvattua itselle, että en enää ostaisi PS3 julkaisuja, joissa EA:lla on sormensa pelissä. Taas kerran tuli kuitenkin haksahdettua, koska idea peliin on loistava ja PC:llä mm.BF2 oli erinomainen... Paikoin.

Sääliksi käy ohjain-parkaa, joka on saanut jo useaan otteeseen kokea julmetun lagin, jatkuvien yhteyskatkojen ja muiden, pienempien murheiden aiheuttaman turhautuman. Probsit täytyy kyllä antaa, sillä NHL 12 antoi aihetta ohjaimen kovempi kouraiseen käsittelyyn jo aivan kylliksi, mutta edelleen se toimii.

Parhaimpia pelejä ovat olleet ne, joissa en ole pystynyt ampumaan yhtään vihua, vaikka monet on päässyt yllättämään selän takaa ja sen jälkeen ensin puukottanut(animoidun puukotuksen sijaan, joka selän takaa yllätettäessä pitäisi tulla, olen saanut vain seurata hahmoni onnetonta huitomista ilmaan) ja kun homma menee puihin, olen ampunut koko lippaan ja lopulta kuollut kun edessä oleva - yllätetty - pelaaja kääntyy ja ampuu minut... Kysellessäni mainitulta vihulta, että miksei hän kuollut on vastaus lähes aina, että hahmoni oli vain toljottanut hänen edessään "jäätyneenä" eli siis yhteyskatko tai lagi teki pelin tyhjäksi.

Mainittakoon nyt vielä, että yhteydenpito omaan ryhmään on jo seikkailuun verrattavaa itsessään, sillä tasaisesti pätkivä puhe kuulokkeissa luo mukavan arvailevan ilmapiirin peliin.

2

245

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • welliam

      Lisätään vielä vähän lisää...

      EA ajaa SOPA-lakialoitetta.
      BF3:sta ei ole päivitetty PS3:lla julkaisun jälkeen enää kertaakaan.
      Jostain syystä en ole päässyt kertaakaan pelaamaan EA:n serverillä, manuaalisesti pitänyt etsiä Dicen serveri että pääsee pelaamaan.
      Mitäs se Duke sanoi regeneroinnista, 'power armor is for pussies' :)
      Automaattihaulikot ja raketit, jeesus, käyttäkää nyt stana jotain muutakin asetta!
      Palkintosysteemi suosii yksinäistäsutta enemmän kuin teampelaajaa.

      Ja pahin kaikista,
      lagi osumien tunnistamisessa, eli näet vihun, heittäydyt peruskallion taakse piiloon, vihollinen ampuu ja osumien tarkistus lagaa ja osumia alkaa rapsuun sinne kallion taakse ja sitten oletkin jo kuollut.

      90h pelattu, nyt tulee yksi tunti lisää, moi!

    • Kiertäkää EA

      Suurin osa EA tuoteista on täyttä kuraa jotka on nopeasti hutaistu valmiiksi rahastuksen maku suussa.Medal of Honor,C&C,Need for Speed ja monet muut kaikki täyttä roskaa ja nyt EA käy sotaa käyttettyjä pelejä vastaan tällä online pas code jutulla jossa käytetyn pelin ostaja joutuu maksamaan EA:lle 10 dollaria tai jotain vastavaa saadakseen pelin toiminaan joka kuulemma EU:n mukaan voi rikkoa kuluttujan oikeuksia ja Saksassa tutkitaan tapauksia jossa EA:n pelejen mukana on tullut vakoilu ohjelmia ja EA johto jopa myöntää että heidän tuotteensa ovat huonoja mutta silti jatketaan tuolla epätoivosella rahatus linjalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      170
      1054
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      63
      854
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      86
      800
    4. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      72
      737
    5. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      673
    6. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      78
      623
    7. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      62
      599
    8. 28
      575
    9. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      35
      575
    10. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      46
      569
    Aihe