JKL / keu poliisi partioilta. ovat saanneet todella monta rattaria.kortitonta huumekuskia kiinne.laittakaa kikki lehtiin ja muihinkin tiedotusvälineisiin julki.
Hienoa Työtä
Huippu työtä 112
19494
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Sekä JKL siwan ryöstäny rosmo jäänny kiinne. tosi hyvä.puukkoheppara vankilaan suoraan..
Poliisi tekee hyvää työtä. Piripäät ja rattfyllerit eivät vähenny. Siksi poliisi arvokasta työtä tarvitaan jatkossa entistä enemmän.
Kyllä on ja jatkossakin toivotaan et rattarit.piripäät.ajo-oikeutta ajelevat POLIISI poistaa liikenteestä VEX . saattaa vakavat kolaritkin vähentyä. samalla pollarit voisivat tsekata noita PÖLLIKUSKEJA ku hurjastelevat ylionopeuksiaan salassa??
Nyky EURO poliisit ovat reippaita ja hoitaa erittäin hyvin duuninsa . hoitavat partioinnin tehokkaasti ja huumoriakin löytyy. vanhan sukupolvien pollarit päivystivät sitä töpselipuhelinta asemalla koko työvuoronsa. eikä kukkaan soittanu .
on vielä.
Keuruun talousrikolliset kiinni...???
Ovatko WINCAPITANIN heppuja kaikki. vai näitä paikkakunnan omia luusereita?
Ovat lähinnä mamman poikia. eivätkä todellakaan ole penaalin terävimpiä kyniä.
Ny joku ökyrikas viemään paikallaipollareille kunnon joulusapuskat ja iso kinkku.ovat tehnet äärettömän hyvää työtä liikenteessä. ajokortittomia kuskeja ketvelniemen ja VT23 suunilta jäänny satimeen. oikein hyvä.
Taas ajokortiton mies jäänny kiinne keuruunkin yössä.poliisi partiolle 10
etevä "kovalla huijauksella ansaittu" sijoitetaan pankkiin, kiinteään omaisuuteen, paperiin...
osa laitetaan käteisenä "kätköön" ???
(Jos jostaikumansyystä tulee hatkat...)
Aivan mahtavaa toimintaa pollareilta.ku ovat saanneet paikkakunnan murtomiehetkin kii ja telkkien taa. siisitiä ja kliffaa.
tuntuu ihan siltä että vaikka poliisia on nyt vähemmän kuin ennen saavat he enenmän rattijuoppoja ja muita rikollisia kiini enenmän kiun entis aikaan. Onkohan nyky poliisit etevämpiä kuin entiset virka veljensä mutta hyvä näin. Voiha olla että nyt ajetaan enenmän myös humalassa. Ainakis nyky virkavalta on kohteliaampaa kuin ennen.
Nykyään vaan noista tiedotetaan lehdissä paremmin....silä luodaan mielikuvia, että niitä saataisiin enemmän kiinni! Harvemmin ainakin itse olen nykyään joutunut puhallusratsioihin kuin joskus takavuosina!
Voi olla totta. et media hehkuttaa jutuillaan ja joka lehteenkin??
Varmaankin penaalissa terävempiä kyniä enempi kuin ennen.
Pollarit saivat nopeasti kiinne sen kuohun ampujankin. upeaa duunia. ei murhamiehet voi vappailla liikkua.
Hyvin toimittu viranomaisilta.
(Turvallisuus ei koskaan ylimitoitettu???)
Tarpeeksi apuvoimia, ambulanssaja sekä poliiseja sekä PASIkin.
Mutta oliko koirat ja tarkka-ampuja asestariisujat "valmiudessa" jos ei tää "kahjo"
olis itse antautunut???
Jos tämä meininki jatkuu tarvitaan jatkossa HUIPPUAMMATTITATOA vielä jossain...
SUOMESSA, pikkukylässä....
Mediassa juttua et jo 6 kpl hengenriistoja ko. talolla kuohun suunnilla. karu talo.
Poliisi toimi Kuohun surmatragediassa kiitettävin arvosanoin. Tilanne selvisi nopeasti, jonka päälle tehtiin nopea tiedottaminen.