Elikkäs naurakaa rauhassa, mutta kysyisin et missä tilanteissa pojilla yleensä alkaa stondaan?
Nyt jättäkää vastauksista pois ne kiihottumiset, se on selvää, mut esim. kesällä järvessä uidessa lähes kaikilla on muna pystyssä, johtuuko se kylmästä vedestä? Kaveripoika kerto et kovassa kusihädässä stondaa jne. Mitä muita tälläsii on?
Nyt jättäkää vastauksista pois ne kiihottumiset, se on selvää, mut esim. kesällä järvessä uidessa lähes kaikilla on muna pystyssä, johtuuko se kylmästä vedestä? Kaveripoika kerto et kovassa kusihädässä stondaa jne. Mitä muita tälläsii on?
Vastaukset 13
Vanhimmat
pedo?
ei välttämättä. tässä se taas nähdään. jos tytöt kyselee pojista jotain seksuaalista niin kukaan ei vastaa. mutta jos pjat kyselee tytöistä niin oletetaan että tytöt heti pitäisi olla kertomassa kaikkea ja lähettelemässä kuvia.... elämä ei ole vieläkään tasa-arvoista.
Sä et kuule tiedä paskaakaan tasa-arvosta joten älä tuo sitä esiin.
Yöllä nukkuessa alkaa seistä, ja aamulla herätessä kalu on ihan kova.
"Järvessä kaikilla muna pystyssä, johtuuko kylmästä vedestä?"
Minkähän ikäinen AP mahtaa olla? Tuskin edes yläasteella. Kylmä supistaa verisuonia jolloin veri ei kierrä niin helposti, jolloin ei tosiaankaan seiso, päinvastoin, yleensä munat "kutistuu" (koska yrittävät saada kivekset lähemmäs kehoa lämpimämpään jotta optimaalinen lämpötila säilyy). Opettele nyt vähän, AP!
No anteeks nyt, mut oon ite saanut tälläse käsityksen. Eikä tarvii alkaa haistatteleen siitä. Ja säälittävää tommonen ikään vetoaminen, kun ei itse osaa keskustella järkevästi. Oon 14 (8. luokalla)
Noo vastauksena sun kysymykseen se nyt voi seisoo melkein mistä syystä vaan mutta oman kokemuksen mukaan (ja _pari_ seisokkia on tässä tullu koettua!!) se liittyy yleensä joko siihen että on kiihottunut tai sitten jännittää joku juttu. Toinen juttu on se että ikä vaikuttaa. Lapsena seiso vaan joskus välillä mutta murrosiän alussa joskus 10-14v tuli stondis melkein koko ajan ja nyt sitte 15v- ehkä vähän helpottanu mutta vieläki tulee kyllä aika tiukkaan..
Toi että on seisonu uidessa liittyy varmaan enempi siihen että se tilanne on ollu jotenkin kiihottava. Oliks teitä esim. tyttöjä ja poikia samaan aikaan uimassa tai oliko toi joku naku uinti? Uidessa kyllä enempikin meinaa kutistua ne vehkeet siitä kylmästä vedestä niinku joku kirjottikin mutta itellä ainakin se että jos vaikka jossain uimarannalla katsoo jotain tyttöjä bikineissä nii helpolla alkaa tulla pieniä oireita vieläkin ja joskus pienempänä kesällä kun saunottiin ja uitiin mökillä serkkujen kanssa tuli välillä sellasta puolierektioo kun vilkuili vähän niitä muita enkä ollu ees murrosiässä vielä sillon mutta silti nousi. Sitten vaan yritti jotenkin juosta uimaan niin että muut ei huomais ja onneks siel järvessä yleensä kyllä hepotti. Mutta jos siis jollain on seisonu kun oot ollu sen kanssa uimassa niin melko varmasti ei oo siitä vedestä kiinni vaan susta tai niistä muista tytöistä siinä :)
Joku 11-12v oli ehkä pahin koska sillon seiso melkein mistä vaan ja useesti jo pelkkä jännitys oli liikaa. Itellä mm. usein luokassa jos oli vaikka joku koe tai muu juttu mitä jännitti, liikkatunnin jälkeen pukuhuoneessa kun piti vaihtaa vaatteita muiden nähden, pitkillä automatkoilla, joskus saunassa, ja _ehkä_ noloin juttu siinä 6lk lääkärintarkastuksessa siinä tutkimuspöydällä makasin siinä sitten muna pystyssä ja lääkäri siinä iha muina naisina on vaan jotain että katotaas sitte esinahkaa :) Eikä tosiaan ollu mitenkään kiihottava tilanne mutta jännitti niin pirusti että ei mahtanu mitään.
No tossa oli nyt jotain tilanteita. Tietty noi on kuitenkin pieni osa kaikista ja eniten tulee esim. jos miettii jotain josta tykkää tai ajattelee jotain seksiä tms. Toivottavasti oli apua!
Toi lekurissa oli aika paha, itelläkin pari kertaa tuli nuorempana vähän väärässä paikassa seisokki mutta ei sentään noin pahassa! Uimahallin suihkuissa näkee joskus noita pikkuteinejä pippelit pystyssä. Osa koittaa epätoivoisesti peitellä ja toiset kulkee häpeilemättä heppi heiluen, huvittavan näköistä molemmat.
Joskus se tahtoo olla ihan kivikova paikasta tai ajasta riippumatta. Sillon sille ei maha mitään ja pakko vaan oottaa että se laskeutuu :D
HYI VITTU MITÄ HOMOJA!
yksinkertainen vastaus, ainakun on kiihottunut. on tietenki tilanteita jossa toki voi ilman mitään kiihoketta nousta
No joskus koulussa tunnilla saattaa nousta kun kahtoo vähän aikaa yhtä hyvän näköst kimmaa...
Sillon kun n'kee helvetin hyvännäkösiä muijia