ikkunaremontin hinta?

Asun 60-luvulla rakennetussa kerrostalossa, johon on suunnitteilla ikkunaremontti. Asuntoon vaihdetaan kolme ikkunaa, koko noin 140 cm * 180 cm.
Paljonkohan remontti tulee maksamaan?
3312
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Noin hintana voit käyttää luokkaa 60 euroa / huoneistosi neliöt esim 65 m2 x 60 = xxx euroa

Äänestä

Realistinen arvio tuon kokoisille ikkunoille vaihdettuna töineen kaikkineen on n.3-4 tonnia jos on laatuikkunat ja hyvä työ

Äänestä

Karkeana nyrkkisääntönä voi laskea nykyaikaisten suhtperus selektiivi-ikkunoiden hinnaksi 200e/m2, siis pelkille ikkunoille. Sitten asennus ja vanhojen purku päälle. Näin ainakin kun koko omakotitalon ikkunat ostetaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Häkkiskä kirjoitti:

Asun 60-luvulla rakennetussa kerrostalossa, johon on suunnitteilla ikkunaremontti. Asuntoon vaihdetaan kolme ikkunaa, koko noin 140 cm * 180 cm.
Paljonkohan remontti tulee maksamaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu