Parhaat nähtävyydet?

vieras338

Olen lähdössä kesällä interreilaamaan Eurooppaan ja haluaisin tietää mitkä olisivat nähtävän arvoisia nähtävyyksiä. En ole ennen kierrellyt kuin Ruotsissa.

3

343

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • reili2002

      Omalla reili matkallani kävin Pariisissa Ranskassa ja Romassa Italiassa. Onnea reissuun"!

    • Jos mahdollista, yhdistä Espanja ja Portugali. Molemmissa on paljon nähtävää ja hyvin toimiva rataverkosto. Tosin Portugalissa tuntui toimivan vain etelä-pohjoinen-etelä, mutta silläkin välillä on monta mukavaa paikkaa.
      http://my.opera.com/Taikaranta/blog/

    • Saldo-Ellu

      Jos aloittaisin kaiken taas alusta, lähtisin nyt Berliinistä jossakin järjestyksessä kiertämään Wroclawin, Varsovan, Prahan, Wienin ja Bratislavan. Ja kun taas nauttisin Keletin asemalla Budapestissa päivän ensimmäistä espressoa ymmärtäisin sen heti, että olen kuullut Euroopan sydänlyönnit. Entinen Habsburgien valtakunta, siellä se on.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      402
      2142
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      12
      2009
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      250
      1405
    4. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      82
      1059
    5. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      57
      977
    6. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      402
      948
    7. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      39
      828
    8. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      789
    9. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      75
      770
    10. Hyvää yötä mies

      Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo
      Tunteet
      70
      734
    Aihe