Holiday club

Malagan suunta

Haluaisimme käyttää kertyneet pisteet vaihteeksi ulkomaan matkaan.
Olemme miettineet Malagan suunnalta (Benalmadena tmv.) Mukaan lähtisi
5 ja 7 vuotiaat lapsenlapset. Osaatko suositelle kohdetta, johon olet ollut
itse tyytyväinen. Minkä yhtiön lentoja olet käyttänyt ja miten edullisesti olet
saanut lennot.

3

591

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 3498-03588

      Sunset beach club on ihan ok tuon ikäisten lasten kanssa. RCI-kohteena 1469 ja lennoista en ole yli 220€ maksanut, koska en sesokiaikaan lomaile.

    • Leila...

      Olimme vuosi sitten Fuengirolassa kohteessa Club la Costa at Marina del Sol (1409). Huoneistossa oli alakerta ja yläkerta. Yläkerrassa oli 2 makuuhuonetta. Alue oli iso ja siellä oli useita lomaklubeja. Alueella kiersi ilmainen juna.

      Lentoasemalta kulkee edullinen juna Fuengirolaan. Sitä kannattaa käyttää.

      Lennot ostimme Finnairilta, mutta ne olivat hankalat yölennot.

    • f-0as89m

      Oma suositus 1987, Sahara Sunset. Sunset Beach Club on palveluiltaan todella monipuolinen, mutta omaan makuun liian iso hotellikolossi, Sahara Sunset on mielestäni vielä paljon paremmalla paikalla Benalmadenassa. On pienempi, kodikkaampi, rauhallisempi ja palvelu on parempaa, kun pienemmässä paikassa naamasi jää henkilökunnankin mieleen ja toisin päin, ei ole niin kuin tuollaisessa kolossissa että sielä taas vaan joku robotti sinua palvelee jne....

      Makuasioita, mutta oma suosikkini tuo Benalmadenan alueella. Holiday World, A248 on uusi ja erittäin tasokas ja varmasti tuon ikäisille lapsille erittäin hyvä vaihtoehto, sijainti on vähän kauempana Benalmadenan keskeisiltä paikoilta.

      Sahara Sunset, vaikkakin on aika vanha lomakeskus, niin sijaintinsa ja muiden mainittujen seikkojen johdosta vie voiton omasta mielestäni.

      Elite Apartments at Pueblo Evita, 3583 on myös tasokas ja sieltä usein saatavana myös 3 makuuhuoneen huoneistoja, mutta edelleen itselleni mieluisin on tuo mainittu eka vaihtoehto. Pueblo Evitan karvalakkipuoli 1360 on sitten vaatimattomampaa sisustukseltaan jne... ja portaita noissa on paljon, eli liikuntaesteisille ei sovi, nuo 5-7 vuotiaat lapset nyt toki jos ovat terveitä niin juoksevat helposti portaita, altaille kun ei monista paikoista muuten pääse.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      110
      7966
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      678
      4992
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      24
      3264
    4. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      27
      1511
    5. 56
      1438
    6. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      102
      1369
    7. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      138
      1347
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      167
      1260
    9. Ajattelen sinua kiitollisuudella

      Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi
      Ikävä
      56
      1011
    10. Sinulle tiedoksi

      Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si
      Ikävä
      28
      913
    Aihe