Löytyisköhän ketään innokasta nörttiä, joka osaisi laittaa sivuston Suomen viranomaisten ulottumattomiin. Sinne sivustolle voisi sitten päivitellä tunnettujen pedofiilien osoitteita, mahdollisia kuvia ja liikkeitä.
Veikkaisin, että sivusto saisi kohtuullisen suosion.
Pedofiilit kartalle
9
346
Vastaukset
- ei järkeä
Ihan sama onko sivusto ulkomailla.Laiton sivusto ja ylläpitäjä saisi mukavan tuomion.Toinen juttu tulisiko sivustolle 100% varmaa tietoa silloin sivusto olisi minunkin mielestä ihan oikein.Mutta yksikin väärä ilmoitus ja kuvat tuhoaisi viattoman ihmisen elämän niiin tuomio olisi vuosissa ehdotonta.Samoin tuomion istunut on yhteiskunnan mukaan kärsinyt tuomionsa ihan samoin kuin kolmoismurhaaja joka kohta pääsee ei sen paikkaa ja nimeä jsaa julkistaa mihinkään tai itse joutuu linnaan.Jos se tappaa uudestaan niin sille ei voi mitään.
Ainoa keino pitää tällaisia sivustoja olisi poliisin ylläpitämä avoin tietokanta.Se olisi parasta mitä voisi olla vaan tuskin ikinä toteutuu.
Ehdottomasti mielestäni pitäisi nettiin saada kaikkien pedofiliasta tuomittujen kuvat ja nimet ja sivusto poliisin ylläpitämä.Osoitetta ei voisi laittaa sillä silloin voisi joku viaton joutua linnaan entisen pedon hakkaamisesta tai tappamisesta sillä tuomio ei katso onko uhri mikä tai kuka. - Ja mitähän
Iloa siitä olisi? Että sais ruveta ahdistelemaan sairaita vai?
- hahahhahaahha
ties vaikka oma nimes löytys sieltä
- JK
LAITTAKAA VANNPEDOFIILITNKARTALE
- Järki käteen.
EI EIEIEIEI.
Missään nimessä ei mitään kansalaisen luomaa pimeää rekisteriä!
Sen sijaan todellinen viranomaisrekisteri, johon on tallennettu virallisessa
tuomioistuimessa pedofiliasta tuomitut henkilöt olisi paikallaan. Silloin kyettäisiin valvomaan näitä henkilöitä eikä olisi pahaksi, jos naapurusto tietäisi millainen henkilö muutti naapuriin.
Sen sijaan mitään yksityisen kansalaisen ylläpitämää viranomaisten kieltämää sivustoa en kannata, nämä lynkkaussivustot voivat täyttyä perättömistä ilmiannoista joita jotkut tekevät vihamiehistä.
Rikolliset tehtailevat poliisin vasikoista näitä perättömiä juoruja saadakseen liipasinherkät kansalaiset surmaamaan jonkun vasikoineen kansalaisen.
Tällainen sivusto olisi monen viattoman surma, itselläni on kokemusta tällaisen ajojahdin kohteeksi joutumisesta. Puhuin poliisille eräästä rikoksesta ja sain sitkeät perskärpäset perään, jotka leikkasivat sosiaalisen verkostoni palasiksi. Se kävi helposti sillä entuudestaan kärsin sosiaalisten tilanteiden kammosta ja verkkoni oli pieni ja ihmissuhteeni pinnallisia.
Tiedän siis miltä tuntuu joutua noiden juorujen kohteeksi.
Luultavasti minut lynkataan tänä vuonna hautaan! Vainoajani on sen verran hellittämätön, että hän ei anna periksi ennenkuin kuolen. Minunkin on mietittävä olenko valmis äärimmäisiin keinoihin. - tietää...
Niin siinä juuri kävisi että viattomienkin nimiä siinä listassa näkyisi.Vihamies toteuttaisi kostonsa lähettämällä nimesi,ja kukaan niitä ei tarkista onko totta.
- lakimies435
Tällaisen rekisterin ylläpitäjät voisi sitten joku täysjärkinen käydä eliminoimassa. Ylläpitäjät olisivat nimittäin ihmissaastaa. Jenkeissä baarin takana pissaajatkin joutuvat tällaiseen rekisteriin. Mikäli samanlainen järjestelmä tuodaan Suomeen olisi syytä käyttää vaikka väkivaltaa sen nurin kääntämiseen.
- No mutta
tällaisiahan sivustoja on jo, kaksi kappaletta ja suomalaisia.
- 64hgrwfe
Eipä näitä suomalaisenlapsenmetsästäjien sivustoja voi kuin sääliä. Vasta epäiltynä olevien, ylemmissä oikeusasteissa vapautettujen jne. nimiä, laittomia uhkauksia, rinkirunkkausta aiheen ympärillä. Onneksi viranomainen niihin otti jo selvän kannan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567815Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675911Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615390Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515293Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084632Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1072343Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41231Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41185Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371036Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko45996