Jäähallin johto on päättänyt ettei tänä vuonna ole kuin yksi mailaton vuoro jäähallissa ja sekin on keskiviikkona klo 15-16. Viime vuonna oli sunnuntai aamuisin vuoro klo 7.30-8.30. Pitäisiköhän laittaa adressi tuon sunnuntaivuoron takaisin saamikseksi?
LISÄÄ MAILATTOMIA VUOROJA JÄÄHALLIIN!
miiruis
6225
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Turha tällä kylällä on mitään pyydellä lisää. Herrat ovat suuressa viisaudesaan päättäneet ja se on siinä! Jäättömiä vuoroja halliin pyydettäessä saattaisivat suostua. On ne niin viisaita!
Niinpä niin, kun leikataan niin leikataan.
Maksan veroja ja en saa vastineeksi juuri mitään. Käytän kirjastoa jonkin verran. Tk-lääkärärissä käyn ja siitäkin maksan. Helekatti. On niin väärin kun en pääse halliin luistelemaan. Saa nähdä onko kaupungilla varaa jäädyttää rataa edes tuohon Hiekanpään rantaan. Sekin on ollut aika huono esitys tähän asti.
Olen maksanut veroja tähän kylään jo yli 30 vuotta. Mitä hyötynyt ???? En V..u yhtään mitään. Koko vitun jäähallin sais räjäyttää kuluttamasta verorahoja. Missä Pips pelaa ?? Kakkosessa! Mitä tuottaa????Onkohan ihan pakko junioreilla maksattaa "edustusjoukkueen" kulut mm. lisenssit, matkat mailat varusteet ym.ym. Kasvattakaa hyviä junnuja, jotka voivat sitten siirtyä isompiin ympyröihin. Naurettavaa pitää kakkosdivariporukkaa täällä väkisin. Nimimerkillä itsekin pelannut vuosia aikoinaan enkä nähnyt siinä touhussa muuta järkeä, kuin että oma kunto pysyi hyvänä.
Siis maksattaa junioreiden vanhemmilla... Heidänkö pitää maksaa puulaakitason lätkäjätkien harrastelu että saisi oman jälkikasvunsa liikunnan pariin? Eihän se niin voi olla - vai onko oikeesti? Eikös jokaisen kuulu maksaa omat ja jälkikasvunsa harrastukset itte - siinäkin olisi ihan lapsiperheelle tarpeeksi. Ammattiurheilu on asia erikseen, mut se onkin bisnestä.
Pitänee kuitenkin keksiä omille jälkeläisille joku toinen juttu ennenkuin innostus menee liian pitkälle - ne kyllä tykkäisi luistelusta.
jäähalli on muten yksityisen yhtiön hallussa;)
Mailattomat vuorot on naisten vuoroja.