LISÄÄ MAILATTOMIA VUOROJA JÄÄHALLIIN!

Jäähallin johto on päättänyt ettei tänä vuonna ole kuin yksi mailaton vuoro jäähallissa ja sekin on keskiviikkona klo 15-16. Viime vuonna oli sunnuntai aamuisin vuoro klo 7.30-8.30. Pitäisiköhän laittaa adressi tuon sunnuntaivuoron takaisin saamikseksi?
6225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Turha tällä kylällä on mitään pyydellä lisää. Herrat ovat suuressa viisaudesaan päättäneet ja se on siinä! Jäättömiä vuoroja halliin pyydettäessä saattaisivat suostua. On ne niin viisaita!

Äänestä

Niinpä niin, kun leikataan niin leikataan.

Maksan veroja ja en saa vastineeksi juuri mitään. Käytän kirjastoa jonkin verran. Tk-lääkärärissä käyn ja siitäkin maksan. Helekatti. On niin väärin kun en pääse halliin luistelemaan. Saa nähdä onko kaupungilla varaa jäädyttää rataa edes tuohon Hiekanpään rantaan. Sekin on ollut aika huono esitys tähän asti.

Äänestä

Olen maksanut veroja tähän kylään jo yli 30 vuotta. Mitä hyötynyt ???? En V..u yhtään mitään. Koko vitun jäähallin sais räjäyttää kuluttamasta verorahoja. Missä Pips pelaa ?? Kakkosessa! Mitä tuottaa????Onkohan ihan pakko junioreilla maksattaa "edustusjoukkueen" kulut mm. lisenssit, matkat mailat varusteet ym.ym. Kasvattakaa hyviä junnuja, jotka voivat sitten siirtyä isompiin ympyröihin. Naurettavaa pitää kakkosdivariporukkaa täällä väkisin. Nimimerkillä itsekin pelannut vuosia aikoinaan enkä nähnyt siinä touhussa muuta järkeä, kuin että oma kunto pysyi hyvänä.

Äänestä
  • Siis maksattaa junioreiden vanhemmilla... Heidänkö pitää maksaa puulaakitason lätkäjätkien harrastelu että saisi oman jälkikasvunsa liikunnan pariin? Eihän se niin voi olla - vai onko oikeesti? Eikös jokaisen kuulu maksaa omat ja jälkikasvunsa harrastukset itte - siinäkin olisi ihan lapsiperheelle tarpeeksi. Ammattiurheilu on asia erikseen, mut se onkin bisnestä.

    Pitänee kuitenkin keksiä omille jälkeläisille joku toinen juttu ennenkuin innostus menee liian pitkälle - ne kyllä tykkäisi luistelusta.

    Äänestä

jäähalli on muten yksityisen yhtiön hallussa;)

Äänestä

Mailattomat vuorot on naisten vuoroja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miiruis kirjoitti:

Jäähallin johto on päättänyt ettei tänä vuonna ole kuin yksi mailaton vuoro jäähallissa ja sekin on keskiviikkona klo 15-16. Viime vuonna oli sunnuntai aamuisin vuoro klo 7.30-8.30. Pitäisiköhän laittaa adressi tuon sunnuntaivuoron takaisin saamikseksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu