Elätteja vai elämisen edesauttajia ?
Kertokaas suoraan mitä paikalliset Markku Koski ja Rantakangas on saaneet omilla toimillaan aikaan haapavedellä.
Ei siis sitä mitä ovat omanneet itse tehdyikseen vaan mitä konkreettisesti ovat tehneet ?
Kertokaas suoraan mitä paikalliset Markku Koski ja Rantakangas on saaneet omilla toimillaan aikaan haapavedellä.
Ei siis sitä mitä ovat omanneet itse tehdyikseen vaan mitä konkreettisesti ovat tehneet ?
Vastaukset 8
Vanhimmat
on ne vähä lovettaneet kukkaroa,palakkahan nille pittää.
No koskesta en ole kuullu muuta, kun oli niin tuntematon Helsingissä, jos on sitä täälläkin, että osti huijarit Mersun sen piikkiin. Mihin lie joutunu koko äijä ?
Katso www.sievi.fi
niin huomaat, että kunnanjohtaja on Markku Koski,
entinen Keskustan kansanedustaja.
Juu, meillähän noita Kosken Markkuja on oikein kaksikin. Ei tosin taija tää nuorempi ja alkuperäinen enää Sievissä asua. Maailmalla taitaapi kuitenkin olla kuuluisampi tää lumilautailija.
Ei tuo sievin Koski voi sama olla. Sillähän ei ollu kun hitserin paperit ja kunanjohtajan hommaan tarvitaan laajempi yleissivistys. Tai no kepulaisessa kunnassahan taitaa olla kaikki mahollista.
Eihän se ollu oikija kansanedustaja aikoinaan. Mikä lie ollu joku keskustan kansanedustaja.
Oikia oli kansanedustaja...ja oli eduskunnan varapuheenjohtajakkii jonnii aikaa
Vei se siellä ainakin oikian kansanedustajan paikan. Siinä tuli vahinkua tälle seuvulle.