Valitsemme Soinin pressaksi

eiks juu
22211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

joo tottakai ilman muuta Soini on mies isolla M:llä

Äänestä

Ois mies paikallaan mutta miten kavis persujen ei ois enää ens eduskuntavaalien jälkeen kuin muisto vain jytkystä.

Äänestä

Väyrynen ois sopiva, mut liian rehellinen, ois kannattanut jotaa ketkuu keksii.
Vaimokii liian vanha, kiireesti vaihtoo, ja nuorempaa, 6 vuoden päästä sit uudellee.

Äänestä

Tottakai perussuomalainen presidentiksi

Äänestä

Ja pöh! Soini toki sopis hyvin haminalaisidiooteille pressaksi, mutta Suomelle siitä ukosta ei oo kuin haittaa.

Äänestä

Soini ainoa vaihtoehto!!!!!!!!!!!!!! perussuomalaiset ovat ainoa puolue joka on pitänyt vaalipuheensa! SDP LÄHINNÄ KIROSANA JA MINÄKIN SITÄ ENNEN KANNATTANUT HÄVETKÄÄ SDP;LÄISET

Äänestä
  • Hävetkää molemmat persulaiset jn sdp-läiset edhokkaittenne vaalikiimaa, Sivusta katsottunakin se on kummastakin suunnasta päivän-peliä.
    Lippolen on ollut kommentoimassa viime aikoina tapahtumia TV:n aamu-uutisissa, hänen mielipiteet ovat puoluepoliittisesti kannatus-hakuisia ja eivät mitenkään kokonaisuutta ajatellen linjakkaita. Lipponen ei näytä kuuntelevan eikä tuntevan i h m i s t e n odotuksia, hänen päähänsä on juuttunut "eurooppapolitiikka" " pelin politiikkaa" avoimen maailmantalouden edustajaksi hän on jo kokonaan profiloitunut.!!!!

    Lippos-öykkäroinnillä ei minun mielestäni kasva enää mitään hyvää koko kansalle rukouksenkaan voimallalla ei rahanvallan palvelijoiden ja rahan omistajien päätä käännetä, niin kova veto ( vaalityö) käy Lippos-porukoissa ryöstökapitalistin laariin!

    Mutta rukoillaan ettei presidenttiä vaita yksistään " eurooppa-humalaisia" eikä eurooppa-kortilla pelaavaa huulenheittäjää joka ei ehdota vaihtoehtoisia toimenpiteitä Suomen maan ja kansan olojen parantamiseksi, asioiden hoitamiseksi.

    Äänestä

Pääasia ettei yksikään Paavo tule valituksi, etenkään tämä setavasenvihreäkommari Arhinmäki. Ikäraja pitäisi olla tuollakin, ei todellakaan tuollaista reilu kolmekymppistä räkänokkaa edustamaan Suomea.Kuvistakin näkee että eihän sillä ole edes ryhtiä, suoraselkäisyyttä sinne tarvitaan eikä pojankloppia joka valuu eteenpäin kuin räkä.

Äänestä

Soini puhuu asiaa...........

Äänestä

Soinista presidentti, niin siihen loppuu persujen tarina ainakin kuudeksi vuodeksi eli pressan virkakauden ajaksi. Persut eivät ole yhtikäs mitään ilman Soinia.

Äänestä

Enemmin Soini kun Paavo L

Äänestä

Päivi ois sopivin maan ÄIDIKSI, ihan ylivoimanen, sithän ois P Lipposen paikka.

Äänestä

Soini paras räppääjä.

Äänestä

Niinistö presidentiksi, köyhät kyykkyyn!

Äänestä
  • No Haminasta ei irtoa ääniä Niinistölle kun ollaan niin köyhiä......jep

    Äänestä

Ei valita Soinia, vaa HAAVISTO, siinä edustava Soomi mees.
Vielä kaiken lisäksi perillä hommista, ei arvaamaton.?

Äänestä

Haavistossa on meille paras mahdollinen Presidentti! Ei ole mikään ummikko ulkopolitiikassa ja tietää ja tuntee suomalaisen köyhän hädän. Ja ajatelkaapa sitä nautintoa kun näkee linnanjuhlissa presidenttiparin kättelemässä vieraat! Kyllä kiehuis idioottien puurokattila niin yli... Nii ja Soini ei ymmärrä muun ku makkaran päälle mokoma syöttiläs.

Äänestä

Halonen jatkoon!

Äänestä
  • Halosta saat päähän

    Äänestä

Kyllä

Äänestä

Väyrynen pressaksi ja Soinista pääminister !

Äänestä
  • Soinista EU.n presidentti...Väyrysestä Soinin poliittinen avustaja

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Paavo vaan kirjoitti:

eiks juu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu