Italia tippui! Hahaa

Ihan oikein makaroneille. Ciao Italia.
111439
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

samaa mieltä! jes jes...

Äänestä

Samaa mieltä, hyvä että italot tippu, saadaa nähdä parempaa peliä jatkossa. Vieläkö sakut tippuu huomenna, niin kaikki ois mennyt täydellisesti.

Äänestä

Kivaa...pohjola jyrää...

Äänestä
  • Kyllähän tän ties. Italialaiset ihan oikeassa olivat kun sopupeliä epäilivät. Ei olis Tanska ja Ruotsi voinu paljon selvemmin enää näyttää miten sovittu juttu toi oli. Tanskan valmentajaki näytteli aika hyvin ennen ottelua. Oli varmaan harjotellu repliikkejään ("Naurettavaa. Minä te meitä oikein pidätte? Luuletteko ettemme pelaisi reilua peliä?" ym. sontaa) kauan että pysty niin vakavalla naamalla ja uskottavasti ne sanoa. No eipähän Ruotsi ja Tanska ton pidemmälle enää mee. Ja portugali voittaa mestaruuden! :)

    Äänestä

kaatumatautiset italialaiset kotiin,,,,,,,päivä pelastettu,opetelkoot pelaamaan

Äänestä

Menkää pois! Järjestetty homma. Loppui usko jalkapallotuomareihin. Italia 4ever!

Äänestä
  • nythän niillä italialaisilla on aikaa syljeskellä.

    Äänestä

  • Dado kirjoitti:

    nythän niillä italialaisilla on aikaa syljeskellä.

    Yksi mies ei tee joukkuetta, niin että turha muita italialaisia nälviä siitä, mitä Totti teki. Totti sais kyllä ite hävetä ja pahemman kerran!

    Äänestä

  • Italyn olisi hyvä muistaa, että pallonpeluu ei aina riitä...voitto ja jatko riippuu aina voitoista..ja tasapeleistä (muiden).

    Äänestä

Esko peruna ole hiljaa.

Äänestä

Italia paras. kyllä ne vielä tulee voittamaan joskus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Esko kirjoitti:

Ihan oikein makaroneille. Ciao Italia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu