miesytäväni entisen heilan kanssa käydyt keskustelut aiheuttavat minulle pelkoa ja ahdistusta..... eli mustasukkaisena ihmisenä päätin mennä urkkimaan mieheni tekstiviestejä ja facebook keskusteluja. öisin kännissä hän on tekstaillu hänelle ja facebookissa hän toitotti että hän piti ja pitää edelleen tästä kyseisestä heilasta ja hän ei toivonut heidän juttunsa jääneen vain säätämiseksi.
Noh, sain asiat keskusteltua mieheni kanssa, kävimme facebook keskustelut läpi ja hän perusteli tuon pitämis jutun sillä että hän pitää tästä heilasta kaverina.. ja tuon säätöjutun hän perusteli sillä että hän ei oikeasti halunnut aiheuttaa heilalleen pahaa mieltä kun tuli rakastettu nainen kuvioihin niin heidän juttunsa jäi vähän lyhyeen eiklä sitä oltu suunniteltu.
Ymmärrettäviä selityksiä, mutta silti hyvin epäilyttävie varsinkin mustasukkaiselle naiselle.
Voinko luottaa mieheeni, hän ei ole ksokaan pettänyt minua (kai?) mutta itse aina pelkään tätä. ja tälläisellä ajattelulla varmasti ajan häntä kauemmaksi!
jotain vinkkejä kaipaisin!!
ahdistava mustasukkaisuuus syö mieltä
2
427
Vastaukset
- annn-ski
jaa a. Sun täytyy ite miettiä, että vaikka antaisit anteeksi nuo miehes känni keskustelut niin pystytkö niitä koskaan unohtamaan ja pystytkö itse siihen luottamaan enään, että jääkö sinun mieleesi kaivertamaan nuo kännikeskustelut etkä unohda niitä?.. Vaikeaa varmasti on, tiedän itse kun olen todella mustasukkainen nainen...ja olen antanut miehelleni myös tuollaisia samantyylisiä ''tempauksia'' anteeksi, mutta olen huomannut että niitä en ole unohtanut ja ne on jäänyt kaivertamaan mieltäni.. Ikävää, kun piinaa minuakin tämä mustasukkaisuus. Koita jotenkin selvitä tämän asian kanssa!
- ketjun aloitttaja
no itseasiassa en oikeastaan ole pystynytkään unohtamaan. vaikka keskustelimme asian aikalaillla perinpohjin kun hän antoi selitykset jotka loppujenlopuksi saattoivatkin olla (ehkä? :D ) ihan ymmärrettäviä, niin silti ne asiat kaivertavat mieltä, ja tavallaan jotenkin kummittelee mielessä.
Niinhän sen pitäisi olla, että puhumalla olo paranee, mutta alkaa jo tuntua että se pahentaa jos otan samat asiat AINA puheeksi. minkäs minä tunteilleni mahdan että tuollaiset asiat jäi vaivaamaan ja pahoittamaan mieltä. vaikeata!
Rakastan kuitenkin miestäni joten pakko tässä on myös jotenkin selvitä asian kanssa.
Helpottaa edes se, ettei ole yksin tälläisessä tunnesekamelskassa :) voimia ja jaksamisia myös sinulle ja sinun mustasukkaiselle pienelle mielenjuoksullesi!! ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️651433Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu
Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia109875YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä47734- 57724
- 57700
Missä kaikessa olet erilainen
Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.39687Linnasuolla poliisi operaatio
Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/864606025655Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta
Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli66643Hyvin. Ikävää nainen,
Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan69641Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin
Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.41637