Tere.
Ois kiikarissa 122 000km ajettu - 06 Forre.
Mitä paikkoja kannattaa tutkiskella.?
KIITOS.
Ois kiikarissa 122 000km ajettu - 06 Forre.
Mitä paikkoja kannattaa tutkiskella.?
KIITOS.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Hei
Aloita vaikka sellaisista paikoista mihin ei vajaavetoisella pääse ainakaan talvella.
Ihan täällä Suomessa ensin ja jatka sitten vaikka siperiaan.
Ai niin, unohtu mainita että ite oon vajaavetonen.
Subarun huoltaminen on kallista, varaosat maksaa paljon, Subaru on ihan ok auto, mutta ei lähelläkään ns. parempia autoja. Meidän taludessa on Forre ja toisena autona Volvo S60
Neliveto on ihan kiva kun tarve tulee, mutta kyllä ajettavuus, hiljaisuus, varsikin penkit ja mutenkin ei, ei, Subaru ei ole lähelläkään laatua.
Musu 60,ei lähelläkään parempia autoja, niinku mitä parempia autoja? Selitäppä vähän .
Ihme vuodatus! Unohdit mainita myös että subruun ei tartte pahemmin osia vaihdella. Minusta auto on hiljainen kun vertaan vastaaviin autoihin vai vertaatko forrea uutteen s mersuun ? Huoltaminen maksaa saman minkä muutkin ,öljynvaihto yms ihan saman kuin muutkin autot ei mitään pokkeavaa. Huollatavautosi tavallisella korjaamolla. Mikä on laatu sinun mielestä? Minulle laatu on sitä kun vehje toimii luotettavasti ja mikään käyttöseikka ei ole vaikea vaan kaikki toimii hyvin. Se on minullevlaatua. Mutta mutta jos tarkoitat jotain lapsellista silkkiperse lukxusta niin esim volvo on surkea siinä. Käyppä jos rsnteet kestää ottamassa kunnon lenkki ison luokan s mersulla niin puhutaan laadusta , tutulla on ja olen ajellut jonkin verran . Mersun laatu on muuten sitä että sitä korjutellaan silloin tällöin.
Juo bensaa aika tavalla nykymittapuun mukaan, mutta muuten ihan suhttoimiva auto.
Pieni kokoinen, mutta sitten myös melko näppärä ja helppo ajettava.
Huoltamisessa kalleutta lisää se että kun kunnolla huolletaan (mikä oikeasti kannattaa) vaihdetaan myös laatikkoöljyjä mm. vähän tiuhempaan mitä yleensä.
Jos vikaa tulee voi varaosat maksaa aikas paljon, eikä tahdo löytyä halppisosiakaan. Lisäksi huoltoverkosto (merkki) hieman harvahko.
Takaiskuvaimentimet. Ei muuta.