Mitä teen?

Olen siis ihastunut yhteen meidän koululaiseen poikaan. En tunne häntä melkein ollenkaan, mutta hän vaikuttaa todella ihanalta ja hauskalta tyypiltä. Mitä siis voisin tehdä? Hän on mylla facebookissa kaverina ja näin, mutta en kumminkaan ehkä uskalla mennä suoraan sanomaan, että tykkäisin siitä. Ja olisihan se aika outoa.. Eli siis; MITÄ TEEN? :(
8771
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mikä koulu ja kuka opettaja?

Äänestä
  • Elämänkoulu.

    Äänestä

Mitäs jos vaikka tutustuisit tähän poikaan? Kysele mitä kuuluu ja keskustele vaikka ensin siellä facebookissa. Millaisia harrastuksia, millainen perhe, millaisia ajatuksia hänellä on. Sitten sinun on helpompi jutella hänelle muualla ja huomaat pian onko hän juuri sellainen ihana ja hauska tyyppi jollaiseksi olet hänet kuvitellut.
Jos viihdytte samassa seurassa ja hänkin pitää sinusta, niin todennäköisesti hän tekee itse aloitteita juttelemisen suhteen ja sen, että mitä voisitte tehdä yhdessä koulun jälkeen. Niin ja jos sitä ihastusta ei molemmin puolin olekaan, niin voithan kaikesta huolimatta olla hänen kaverinsa ja hyväkin ystävä. On hyvä olla molempia sukupuolia ystävinä ja kavereina.
Hymyä huuleen P, tykkääminenhän on luonnollinen asia ja aivan ihana juttu, vaikka aina ei kävisikään niin kuin on haaveillut. Juttelemaan vaan ja anna mennä omalla painollaan :)

Äänestä

Haha, mulla on täysin sama tilanne kuin aloittajalla, paitsi että pojan tilalle pitää vaihtaa tyttö. Hän on yksi ihanimpia ihmisiä joita olen koskaan tavannut, mutta en vain tiedä mitä tehdä. Toivottavasti voimme edes ystävystyä koska meillä synkkaa mielettömän hyvin.

Äänestä

Kuules idiootti, en yhtään ihmettele, että sä oot yksin täällä trollaamassa. Kukaan ei ole niin tyhmä, että hyväksyisi tyhmyytesi.

Äänestä

Ai pitäisikö minun mennä ihan tosta noin vaan lonkalta juttelemaan sille esim "Moi, mitäs kuuluu?" jne?=D Voi olla että tuossakin voi pitää aika outona..

Äänestä

Voin poikana sanoa, että parempi tuollaiset asiat olisi sanoa heti, vaikka saattaisi tulla yllätyksenäkin. Ainakin jos poika ei tiedä sinun olevan ihastunu. Silloin hän ei voi tehdä aloitetta. Ehkä se onnistuu, ehkä ei, mutta silloin ei asia ainakaan paina enää mieltäsi. Mutta voin sanoa, että luultavasti onnistuu. Pojat tykkäävät rehellisyydestä ja suorasta puhumisesta. Olen itse siis 15v poika :)

Äänestä

Hmm.. no itsellä kyllä aika huonoja kokemuksia tuosta suoraan heti kertomisesta D: mutta lisää mielipiteitä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


P kirjoitti:

Olen siis ihastunut yhteen meidän koululaiseen poikaan. En tunne häntä melkein ollenkaan, mutta hän vaikuttaa todella ihanalta ja hauskalta tyypiltä. Mitä siis voisin tehdä? Hän on mylla facebookissa kaverina ja näin, mutta en kumminkaan ehkä uskalla mennä suoraan sanomaan, että tykkäisin siitä. Ja olisihan se aika outoa.. Eli siis; MITÄ TEEN? :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu