päivittely

eivielä

kun olette nyt päivitelleet E367 tikkujanne niin oletteko huomanneet muutoksia lataus- ja lähetysnopeuksissa jos olette ottaneet a tai b vaihtoehdon?

10

271

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • siis minkä

      ei minulla mitään vaihtoehtoja kysellyt kun päivitin. paluunopeus nousi päivityksen jälkeen hieman.

    • eivielä

      niin tuolla vähän alempana oli aihe formaatin valinta ja kolme eri vaihtoehtoa. oliko se siis vain beetta versiossa nämä mahdollisuudet ja ful versiossa ei niitä ole?

    • NIINpäniin

      oikea versio on 11.810.09.33.00 Täällä on tarjottu väärää päivitystä useammassa kohtaa.

    • mikäs tuo on

      en ole tuollasesta päivityksestä kuullutkaan saunalahdella. tarkastin asian niin on joku DNA firmware päivitys. FULL versiossa ei ole enää niitä vaihtoehtoja.

    • pönttöö
      • gfgfööööäö

        muistakaa käytää aliverkkoa ilma simiä


    • mitä höpötät

      millähän keinolla aliverkkoa pystyy käyttämään ilman sim-korttia??? mutta nyt itse asiaan eli huawein päivitys on koodattu 11.810.09.33.01 kun taas DNA:n on 11.810.09.33.00 eli tästä voisi päätellä että huawein päivitys on uudempi versio, mutta BETA päivitys oli taas 11.810.09.32.00 niin en nyt ymmärrä että mikä merkitys näillä kahdella versiolla on kun kerran päivitys on kuitenkin FULL versio. itse latasin päivitys version huawein palvelimelta ja onnistui heti.

    • pelkkää paskaa

      ei kannata ladata huawein palvelimelta sillä sieltä tulee myös paskaa koneelle samalla kuten mainoksia ja roskapostia. itse latasin päivityksen DNA:n sivujen kautta suomenkieliseltä palvelimelta. suosittelen DNA:n päivitys portaalia vaikka vaikkakin versio olisikin hieman vanhempi kuin huawein, mutta varmasti helpompi asentaa. kun ei tarvitse paskan joukosta etsiä sitä oikeaa painiketta.

      • vvvääåå

        menkää vittuun dna kaverit,tää on saunalahden palsta


      • mami
        vvvääåå kirjoitti:

        menkää vittuun dna kaverit,tää on saunalahden palsta

        jos otan sen päivityksen sieltä huawein sivuilta, niin onko siinä monta kohtaa joihin pitäisi laittaa ruksi? kun on tuo enkku vähän huonoa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      84
      10501
    2. Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen

      "Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu
      Maailman menoa
      141
      8764
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      90
      6057
    4. Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueita

      näin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään
      Maailman menoa
      60
      4248
    5. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      52
      4219
    6. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      80
      4060
    7. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      50
      3709
    8. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      67
      3169
    9. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      7
      3107
    10. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      67
      2945
    Aihe