yksi suomalainen vähemmän

Phuket Gazetten mukaan suomalaismies poistunut mahdollisesti oman
käden kautta. On aika hävytöntä, kun mainitsee thailehdistössä nimet myös
4391
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Se ei ole mikään uutinen että nimi julkaistaan joskus myös kuvat.Mutta miksi ihmeessä aloittaja kertoo siitä täällä kun jokainen voi tällaisen ikävän asian todeta nettilehdistäkin ihan itsekin.

Äänestä

suomen ieltä tuo "empä kerro", p.o enpä kerro.

Suomalaisen pitää osta edes suomea, vaikka olisi kuinka juntti.

PS. Suomalaisia saisi olla paljon vähemmän.

Äänestä

Hei! Aloittaja huomaa, etttä osa tänne kirjoittajista ei osaa muuta kuin tarttua
kirjoitusvirheisiin ja pikkuseikkoihin. Minä lopetan tämän ksekustelun tähän.
Minä tosiaan aion viettää pitempiä ja pitempiä aikoja Thaimaassa. Suosittelen
Tuliko kijrjoitusvirheitä ?

Äänestä

joo,koko sun aloitus oli pikkuseikka jota ei koskaan olisi tänne tarvinnu kirjoittaa!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


empä kerro kirjoitti:

Phuket Gazetten mukaan suomalaismies poistunut mahdollisesti oman
käden kautta. On aika hävytöntä, kun mainitsee thailehdistössä nimet myös

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu