Lamictal ja hiusten lähtö

Olen syönyt Lamictalia nyt 1,5 ja n puolisen vuotta sitten aloin huomata, että hiukseni ovat harventuneet! Ja se on vain jatkunut,. Voisikohan johtua tuosta Lamictalista? Ja tietääkö kukaan, voivatko oireet tulla näin myöhään? Toinen lääkkeeni on Ketipinor, kylläkin pienimmällä mahdollisella annoksella, 25 mg.
1489
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mulla on myös nuo samat lääkkeet, lamictal ja ketipinor. Oon syöny niitä jo usean vuoden. En oo huomannu hiustenlähtöä tai muutakaan sivuvaikutusta. :))

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmeissään kauhistun kirjoitti:

Olen syönyt Lamictalia nyt 1,5 ja n puolisen vuotta sitten aloin huomata, että hiukseni ovat harventuneet! Ja se on vain jatkunut,. Voisikohan johtua tuosta Lamictalista? Ja tietääkö kukaan, voivatko oireet tulla näin myöhään? Toinen lääkkeeni on Ketipinor, kylläkin pienimmällä mahdollisella annoksella, 25 mg.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu