katellu jo asuntoo muualta,et jää vaan sä tänne:)
oon
hellurei--
10143
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
täälläkin. Tosin muualle muuttamista harkitsin jo kauan ennen, kuin tuli tuohon erääseen edes törmättyä.
En oo saanut tästä kaupungin irvikuvasta mitään muuta kuin paskan mielen.
ei oo mitään minkä vuoksi roikkua tässä kaupungissa....
Itse sain 3 vuoden aikana sentään yhden oikean ystävän. Häntä kyllä tulee ikävä jos muutan, mutta onneksi meillä on keinomme pitää yhteyttä.
Itse tahdon pois täältä. Paikallisten mukaystävällinen 2-naamaisuus alkaa ottaa päähän.
itse meinasin suunnata täältä helsinkiin.. kaipaan sitä että kun kävelen ulos ovesta kaupunki elää oli sitten maanantai tai lauantai..
toisaalta, eipä se nyt niin valtava kaupunki tosiaan ole etteikö sekin alkais jossain kohtaa v*tuttaa.. kai se olis parempi lähteä suoraan vaan pois suomesta niin ei tarttis ihmetellä missä viihtyis, uudesta paikasta aina uuteen.
maata vois vaihtaa,olen sitäkin miettinyt...ei mitään esteitä tuollekaan ajatukselle:)
Ellei ko. maa olisi monilta osin niin perseestä, niin mä olisin voinut jäädä sinne missä just lomailin. N. 5 miljoonan ihmisen kaupungissa saisi sentää olla vapaasti tuntematon, jos tahtoisi..
Itse pk-seudulla pyörineenä voin sanoa, että siellä on aika sisäänlämpenevää porukkaa.En viihtynyt.
Tampereelle muutan itse, mikäli täällä Suomessa pysyn. Oulu myös toinen ihan jees vaihtoehto, se on vaan turhan kaukana kaikesta.
Oulu ja Tampere?Eikö Jyväskylä käy?
nyt sellainen olo että tekee mieli kauemmaksi kaikesta.
Ja sellaiseen paikkaan ei huvita muuttaa, jossa joutuisi alussa oleen ihan yksin.
mä haluisin ninmenomaan yksinäisyyteen...
mä haluisin erään miehen kanssa muuttaa. Vois viedä mut pois Helsingistä :) Ulkomaille tai vaikkapa Pohjois-Suomeen, ihan sama :) Uusiin kuvioihin kauas pois täältä... Siitä olen haaveillut, mut taitaa haaveeksi jäädä... tai sitten muutan ihan yksin vain.