Tuletko toteuttamaan toiveeni ?

231115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

.

Äänestä
  • Niin tiedän syynkin, miksi et voi.
    Alexander Dumas on sanonut: "Avioliiton kahle on niin raskas, että sitä kantamaan tarvitaan kaksi - toisinaan kolmekin".
    Ainakaan minä en enää osallistu sen kannatteluun.

    Äänestä

  • **** kirjoitti:

    Niin tiedän syynkin, miksi et voi.
    Alexander Dumas on sanonut: "Avioliiton kahle on niin raskas, että sitä kantamaan tarvitaan kaksi - toisinaan kolmekin".
    Ainakaan minä en enää osallistu sen kannatteluun.

    Mitä sillä saavuttaa?

    Vastaus: Elämättömän ja kärsineen elämän -millä mittapuulla sitä halutaankin mitata.. Rahallisesti avioliitto kannattaa... eläminen maksaa n. puolet vähemmän mitä sinkulla ja aina voi suggestoida itsensä haluamaan samaa kuin puoliso. Joka ei pysty ajattelemaan että tässä olisi jokin muu kombinaatio kuin avioliiton siunatut mies ja vaimo....

    että jos vaan äiti ja isä ja heidän parhaakseen toimivat aikuiset??????????????????? miten olisi???
    No mut miten se seksi?

    Äänestä

En pääse tulemaan.Loppui bensa kesken matkan.Pitää odotella niitä tiemiehiä,että tulevat jeesaamaan.Voin ajan kuluksi naputella läppäriäni.

Äänestä
  • Huolimattomuuttasiko jäi bensatankki täyttämättä vai oletko taas rahapulassa ? Kyllä sulta selityksiä on ennenkin kuultu. Ihan kaikki ei ole mennyt läpi, vaikka niin saatat luulla.

    Äänestä

Jos laulaa saan.

Äänestä
  • Saat laulaa ja muista laula minulle :-) Tulethan heti joulun jälkeen ?

    Äänestä

  • Hän kirjoitti:

    Saat laulaa ja muista laula minulle :-) Tulethan heti joulun jälkeen ?

    Jooo, heti kun pyyntö / kutsu / toive / halu ... ilmoitetaan mulle henkilökohtaisesti.

    Äänestä

laulua ja soittoa saa kyllä kuulla aina, niin halutessaan ;)

Äänestä

Nyt on sopiva aika. Onko sinulla ?

Äänestä
  • aina hyvä aika.. sut nähdä. :)
    irl

    Äänestä

Olisi:) Olisiko sinulla, oikeesti.

Äänestä
  • Ihanaa. Kyllä sopii hyvin. Ilmoita minulle suoraan.

    Äänestä

  • Hän kirjoitti:

    Ihanaa. Kyllä sopii hyvin. Ilmoita minulle suoraan.

    Kuin minä.. kunnet sinä;)
    Katson suoraan kyllä, vai enkö;)

    Äänestä

Laulan vain kotona.

Äänestä
  • Älä narraa. Esiinnythän julkisestikin.

    Äänestä

Voi sua :) sä vanhenet.......
Laulan korvaas jos vain pyydät, herään vierestäsi ja voidaan taas halata hetki.

Äänestä

SHHAAAT MULTA HHORRSSSMANNN SHHE RENTUN RUUUSHU OOONNN

Äänestä
  • Selvinpäin kiitos

    Äänestä

Kiitos

Äänestä
  • pakko nostaa omia ikivanhoja ketjuja tänne. Narskulle kun ei riitä mikään!!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hän kirjoitti:

Toiveeni http://www.youtube.com/watch?v=cP0UjKiSWK0

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu