A: kaloja

Tehkää viikon hyvä teko ja ottakaa vastaan kalasia.

6kpl lyhtytetroja
1kpl lippukirjoahven koiras

Kalaset on edelleen kuopiossa.
4247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Serkkuni voisi kyllä ehkä ottaa akvaarioonsa nuo lyhtytetrat-pitää vielä keskustella hänen kanssaan. Tosin ongelmana on, että hän ei ole vielä perustanut akvaariota, joten aikaa menee ainakin kuukausi, todennäköisesti ylikin.
Tosin minulla olisi kotona 30-litrainen purkki, elelisiköhän ne siinä tuon ajan..

Äänestä
  • Luulisin että elelisivät tuonkin kokoisessa kunhan vain on kasveja (joita annan kyllä muutamia mukaan).

    Äänestä

  • wauweli kirjoitti:

    Luulisin että elelisivät tuonkin kokoisessa kunhan vain on kasveja (joita annan kyllä muutamia mukaan).

    Tosiaan se ratkaisu olisi vain tilapäinen- mutta pitää kysyä vielä serkkuni mielipide asiasta, hänellehän ne kalat sitten tulisivat..

    Kalat ovat varmaan aika nuoria?

    Äänestä

  • lejon kirjoitti:

    Tosiaan se ratkaisu olisi vain tilapäinen- mutta pitää kysyä vielä serkkuni mielipide asiasta, hänellehän ne kalat sitten tulisivat..

    Kalat ovat varmaan aika nuoria?

    Kalat ovat n.vuoden vanhoja.

    (malawin poikasille on tilaa raivattava)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


wauweli kirjoitti:

Tehkää viikon hyvä teko ja ottakaa vastaan kalasia.

6kpl lyhtytetroja
1kpl lippukirjoahven koiras

Kalaset on edelleen kuopiossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu