nettitikku11

Mitenkä Linux ubuntu 10.04 toimii soneran nettitikku. Keskusmuistia 2gt. Suoritin 3Ghz. Nettii nopeus 8M. Joutuuko jotain asennuksia tekemään? Jos mitä?
372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Asenna nuo, ja Verkkoyhteydet-valikossa > muokkaa moobiililaajakaistaa laittamalla ruksi "Yhdistä automaattisesti" ja boottaa kone.

http://aijaa.com/006619220813.png

Äänestä
  • Sanoisin päinvastaisessa järjestyksessä; ensin ruksi automaattiseen käynnistykseen > koneen boottaus > usb-modeswitch pakettien asennus

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ubuntu fani kirjoitti:

Mitenkä Linux ubuntu 10.04 toimii soneran nettitikku. Keskusmuistia 2gt. Suoritin 3Ghz. Nettii nopeus 8M. Joutuuko jotain asennuksia tekemään? Jos mitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu