Si-nivelen toimintahäiriöstä parantuminen?

Tietääkö joku, osaako Kokkolassa kukaan laittaa Si-niveltä paikoilleen?
6314
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

si nivelen välys on noin 2 milliä.Se ei voi mennä pois paikaltaan.Jos ihmisellä on jokin nivel pois paikaltaan? se on silloin jo kuollut.

Äänestä
  • tämähän lääkäri on...höpö höpö...

    Äänestä

  • Hei, minkähän nivelen paikoiltaanmeno aiheuttaa exoduksen? Ei nyt tule äkkiseltään mitään mieleen.
    Itsellä on ollut olkapää, ja pari kertaa sorminivel pois paikoiltaan eikä ole vielä ainakaan henki mennyt.

    Äänestä

kaustisella ainakin osataan kunhan menet oikean miehen luokse!

Äänestä

Minulla oli si-nivel pois paikoiltaan. Kävin jäsenkorjaaja Anita Santalolla Kokkolassa Isokatu 5 ja vaiva parani. Oli tosi tuskallinen, mutta nyt olen kunnossa. Ei kipupiikit auttaneet, jäsenkorjauksen jälkeen piti olla vielä pari viikkoa aika rauhallisesti.

Äänestä

Loistopaikassa tietävät.On hyviä laittajia ja jos ei ole heti paikalla niin antavat puhelin numeron.Itse ainakin sain avun.sairaalassa ei muutakun piikkejä ja pillereitä syötettiin kaksi viikkkoa mutta kun päääsin kotia menin heti jäsenkorjaajalle ja apu löytyi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Frågar bara jag kirjoitti:

Tietääkö joku, osaako Kokkolassa kukaan laittaa Si-niveltä paikoilleen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu