Mikä on Paiholankylän kohtalo uuden omistajan aikana.
Mitä siellä tapahtuu,puita ainakin kaatuu.
Mikä on rakennusten kohtalo entisen sairaala kiinteistössä.
Onko tietoa?
Mitä siellä tapahtuu,puita ainakin kaatuu.
Mikä on rakennusten kohtalo entisen sairaala kiinteistössä.
Onko tietoa?
Vastaukset 16
Vanhimmat
saat tikkarin
olen siivooja tarja
sääliksi käy koko kylää. työpaikat ( sairaala, vastaanottokeskus) viedään ja sen myötä koulun toiminta yms vähenee. toivottavasti uudet tontit saadan kaavaan ja aikanaan myyntiin. voisi auttaa kylän uuteen nousuun.
sairaanhoitopiirin talousvastaavat voisivat vetää pipon silmille ja hävetä. möivät mestarinikkareille pilkkahintaan suuret metsä- ja maa-alueet kiinteistöt. nyt metsät on hakattu, kiinteistöjen vuokrat korotettu ja uuden psykiatria talon ( = paiholan sairaala) on lähestulkoon auki.
lopulta se parhaiten nauraa, joka suurimman tilin nostaa...
Jokohan Lieksa saa mitä on halunnut
siis onko suunnitelmissa rakentaa mielisairaala tikkamäelle ??
EI HYVÄ !
Kyllähän siinä "poroporvarit" sijoitti rahojaan. Turha kuvitella,että siitä kyläläiset saa osansa.
Se on euro mikä siinä ratkasee....
Tiedotustilaisuudessa puhuttiin kymmenen hyvää ja kaskymmentä kaunista.
Kyseiset toimijat osti muutamia vuosia sitten hämeestä leirikeskuksen.
Siellä luvattiin hyvää ja kaunista......
Arvatkaa mitä siellä on tänään....?
Joensuun puolueväki on vastuussa tästäkin omaisuuksien hävityksestä.Korruptiota kaikki tyynni.
Tuleekohan sinne erään uskonsuunnan keskus.
Tietääkseni nämä uudet toimijat tunnustavat erästä herätysliikettä.
Joo. Yhteiskunnan putsaususkovaisten seurakunta.
Eikös siitä sairaalan alueesta järjestetty tarjouskilpailu? Silloin kai myynti tapahtuu tarjousten perusteella. No mitä siellä hämeen leirikeskuksessa nykyään on? Bisnes on bisnestä uskovillekkin.
mikä olikaan kysymys?
Niin ja halvin tarjous voitti. Ilmatteks meni ja kapiot päälle.
Mitä niissä sairaalan rakennuksissa on nykyään?
Hulluja ja pakolaisia,kuten ennenkin. Ero on siinä että yhteiskunta maksaa nyt vuokraa tiloista jotka ennen omisti. 6 vuotta ja nyt rakennetaan mäelle samat tilat 100 miljoonalla. Paiholan myyntihinta oli 700000 e ja vuokraa mestarit saa PKSS:ltä vähän enemmän. Hyviin kauppoihin tarvitaan kaksi puolta jotka liikkuvat samoissa piireissä.
niih??
"potilassiivoojaluottum" nosti tämän näkyville vaikka käy jo olemaan vähän vanhemman puoleinen (18.12.2011) viestiketju, mutta tulkoonpa siitäkin huolimatta vielä seuraavanlainen lisäys:
http://www.uusipaihola.fi/kohteet/paihola/paihola-nyt/