Yle-vero on minulle käytännössä elämäni päätepysäkki. En ole koskaan suostunut maksamaan osuuttani television katsomisesta, enkä suostu tulevaisuudessakaan maksamaan paskasta, joten tilanne on nyt se, että aloitan elämäni viimeisen vuoden.
En ole mitenkään katkera siitä, että tämän on loputtava alle vuodessa, enkä ole kenellekään vihainen. Sain oman osani elämää sen mittaisena kuin oli varmasti tarkoituskin ja nyt olen täysin valmis lopettamaan. Tämä oli nyt se, mikä oli minulle tarkoitettu kakku kaikkiaan.
Herra antaa, Herra ottaa ja nyt Herra ottaa.
Elämän päätepysäkki
4
139
Vastaukset
- Gaaprielix
Ja lehmät lentää joo!
- halle, lujaa !!
Hyvää matkaa vaan.
Herra antoi, herra otti, tyydy siihen hottentotti.- ei voi mitään
Niin tyydynkin, ihan täysin ja vastustamatta. Miksi ihmeessä kävisin Herran tahtoa vastaan? Kun Jumala on kutsunut niin Jumala on kutsunut. Herra tosiaan antaa ja Herra ottaa ja siten kuin hän yksin päättää. Ihmiselle se on päivä vain ja hetki kerrallansa kunnes Herra kutsuu pois täältä.
- Herra päättää
Siihen on tyytyminen lopulta sinunkin, koska riippumatta tv-lupasi maksun tilanteesta, Kaikkivaltias Jumala päättää milloin sinäkin lähdet. Päiviäsi et voi päättää itse vaan ne määrätään. Kun aika on niin aika on ja silloin sinä lähdet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t897179- 353801
- 453390
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402542- 412312
- 2082296
- 1222202
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292129Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241868- 401779