Mr.Mallorca-ohjelma on sikäli mielenkiintoinen että siinä on ,kuten filmeissä muutenkin,katsojan mielikuvat johdettu näppäräsi uskomaan,että ollaan esim.Mallorcalla.Varmaan yli puolet kohtauksista on tehty kotimaassa,jopa jotkut ulkokuvatkin.Tietysti siteeksi välillä ollaan hotelli Bosquen nurkilla,että tuntuisi todenperäiseltä.Ei siinä mitään,mutta kokonaisuus on niin kehno,että ohjelman voisi jättää näyttämättä.
näin meitä"huijataan"
6
1197
Vastaukset
- ??+
Ymmärsit kai että ohjelma on viihdeohjelma?
- don Luis
Kehnohkoa viihdettä.Katsonkin sitä vain tuttujen paikkojen näkemisen toivossa,mutta ulkokuvissa toistuu samat pätkät pienellä lisällä/jakso.Siitä olisi varmaan tullut parempaa jos olisi suosiolla tehty homma kokonaan suomessa.No,ainakin reilusti parantamisen varaa on tuleviin jaksoihin.
- hr67
Minä yritin silmät tarkkana löytää jotain tuttua vuosien takaa,paljon aikaa mallorcan matkaltani,ja en edes hoksannut että sitä olisi kuvattu osittain suomessa,mutta niin se varmaan on.Kari Hietalahden sekoilut ainakin on voitu tehdä suomessa.Katedraali näyttää kyllä hienolta edelleen ja toivottavasti tekevät pienen vuoristoretken ja näyttävät sen
- Skeidaaja
Ohjelma oli huonoin koskaan näkemäni
- Mr mallorcalla
Viestin aloittajalle tiedoksi, etta se on kuvattu mallorcalla. Tama on fakta
- don Luis
Tämä mielestäni vain osittain,sisäkuvat toimistoissa ,jopa baarissa ,sekä muutama ulkokuvakin on pienin osin kotimaan kamaralla.Olen jopa sitä mieltä että muutamat näyttelijät eivät poikenneet Mallorcalla kuin viikon,jos sitäkään!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1074579Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1724366Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941720- 4031651
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a311397Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann51097Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3531090- 67979
- 56944
- 92928