ollako iloinen vai suruinen ?

niin monia kuukausia häntä ikävöin, kaipasin hänen kosketustaan. Nyt jo viikon ajan tunteeni ovat päivä päivältä haalenneet. Tänään en tunne mitään...Historia toistaa itseään, näin se aina menee. Ikävä kestää aikansa, ei ikuisesti
2136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hyppää pois sitten ikävä junasta ja ala elämään sitä onnellista surusta ja ikävästä vapaata elämää, hus.

Äänestä

Ole vaan iloinen ja nauti hyvästä olosta ilman ikävöintiä ! Ei muuta tapanin tansseihin ja uuden vuoden rientoihin avoimin mielin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyvästi ikävöinti kirjoitti:

niin monia kuukausia häntä ikävöin, kaipasin hänen kosketustaan. Nyt jo viikon ajan tunteeni ovat päivä päivältä haalenneet. Tänään en tunne mitään...Historia toistaa itseään, näin se aina menee. Ikävä kestää aikansa, ei ikuisesti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu