Vaihtelee, toisinaan juuri mikään ei ärsytä, joskus toiste sitte lähes kaikki.
Jos ihminen ei pidä mitä lupaa, ole sanansa mittainen, se ottaa päähän aina.
Jos ihminen ei pidä mitä lupaa, ole sanansa mittainen, se ottaa päähän aina.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Joskus on vaan tajuttava, ettei kaikista ihmisistä ole pitämään sanaansa ;)
Mut suoranainen valehteleminen, toisten päähän, se harjaa meikäläistä vastakarvaan ;)
Luiks mitä kirjoitin ;))) sä et koskaan tunnu tajuavan mitä tarkoitan, joten tarttee tätä toistoo ;)
sisältää olennaisen ;)))
"Joskus on vaan tajuttava, ettei kaikista ihmisistä ole pitämään sanaansa ;)
Mut suoranainen valehteleminen, toisten päähän, se harjaa meikäläistä vastakarvaan ;) "
Toistoa mutta mikset vastaa kysymykseen käytkö kuuskymppisissä?
Justhan kerroin, ett kävin kävin ;) just kävin, ihan ilokses, ei ole montaa minuuttia ;)))
Käys katsoon mitä kirjoitin ;)
Pidän Muumeista ;))))))))))
Mut juu, jos tää on taas joku hatsan tai muun ihmisen yritys saada mut kirjoitteleen 60 ni epäonnistuu.
Mua ei haluta kirjoitella semmosten kaa, jotka on jo 10 vuotta lähempänä kuolemaa ja ajatukset sen mukaset...
Hävettäs kirjotella vanhusten joukos?
Miks sä sit tänään kirjotit sinne?
Johan kerroin, sun ilokses vinkulelu ;)))
puskist on siel kivaa,mutku meni veetuilut vahingosa nikillä sit piti poistaa
Voi sun luulottelujas;DDDDDDDDDDDDDDDDDD
Käyt sä muutenkin
puskis on kivaa hyvä kun paljastuit
Rauhottuu 60 kun sä et siel puskaile,olet puskaillu täälläki
Ottakaa välillä teetä. Tässä olis rooboisia ja darjeelingiä. Ottakaa suklaakeksejä kanssa, olkaa hyvä.
Tänks ;)) tuli tarpeeseen ;))
kirjoita!!!!
Kivi kengässä, vanne pään ympärillä ja paha krapula, niin jo on kropassa kattava ärsytystila.
Kaipaatko hyviä ideoita? Oletko jo tutustunut joka peelon käsikirjaan:
http://www.ilmatar.net/~np/misc/peelo-opas.html
Elämä opettanut itseäni kyllä jo joustamaan. Aina ihminen ei voi myöskään hyvästä tahdosta huolimatta pitää lupauksiaan. Se tajuttava myöskin;)) Sen elämänasenteen että, joustaa itse myöskin...pääsee helpolmalla. Elämä pitää ottaa välillä löysin rantein..ja oikeesti löysin rantein. Voit elää vain hetken kerrallaan. Kuitenkin. Tässä ja nyt. Tämä ei tarkoita ettet voi suunnitella elämääsi eteenpäin..nämä asiat vaan kulkevat käsikädessä. Eli tilanteen mukaan kun elää...ei ota sitten niin päähän oikeastaan mikään...juuri.
Tsau:Friidu
Ikävuosien kertyessä ärsyttää, miten jotkut vanhetessaan katsovat oikeudekseen neuvoa ja olla oikeassa "kokemuksensa perusteella" vieraiden seurassa. Välillä ihan ihmettelen eikö se kokemus ole tuonut mukanaan myös hienotunteisuutta ja tapatietoutta, että pidetään ne "viisaudet" vaan kotipiirin ilona.
ja varsinkin kun mitä enemmän elää ja mitä enemmän kohtaa ihmisiä. Ymmärtää senkin että, yksipuolista "totuutta" ei vaan ole olemassa. On aina vähintään kaksi puolta ellei enemmän... Jokaisella oikeus nähdä asiat tai suodattaa sen oman kokemusten tai elämän kautta... Vältän minäkin visusti joutumasta näihin kiistoihin jotka koskevat ns. tradiotionaalisia tuttuja toimintatapoja..sen vaan nähnyt jo..että, se mitä itse ajattelemme tai miten meidät on kasvatettu ei päde välttämättä niihin näkemyksiin joita taas omat lapsemme arvostavat...voimme vain kertoa sen oman näkemyksemme ikään kuin siirtää näitä oppejamme...mutta, he tekevät itsenäisiä päätöksiä...ja ne on vaan hyväksyttävä... Tuossa kanssasi samoin ajattelen...et voi antaa toiselle neuvoja vaikka ne olisivat oman kokemuksesi kautta kuinka hyviä ja toimivia olleet itsellesi.......mutta, voit kyllä kuunnella ja yrittää ymmärtää sitä ystäväsi hätää..eli sitä teetä ja sympatiaa voit antaa...mutta et suoranaisia neuvoja..varsinkin jos ne koskevat ihmisuhde-asioita. Kahta samanlaista elämää kun kenelläkään ei ole jokaisella se ainut oma polku kuitenkin.....siksi tulisi välttää tätä ns. oikeassa olemissa tai minähän sanoin...asenetta..viimeiseen saakka..vaikka sitten aivan toisin ajattelesi itse kun ystävä..ääneen ei pidä mennä laukomaan;)))
Tsau:Friidu